Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt megteheti? Nagy bajban...

Ezt megteheti? Nagy bajban vagyok?

Figyelt kérdés
Szüleim ki akarnak tenni a lakásból miután 18 elmúltam, de még tanulok így nem tudok mit dolgozni, megélni, 18 évesen mihez kezdjek? Arra gondoltam, hogy amíg 17 vagyok elmegyek diákmunkára hogy legyen tőkém kimenni 18 évesen angliába (Londonba) dolgozni mosogatni, mennyi kellene ehhez, hogyha itthonról hoznék ételt (itt megvenném), így 2 hétig befőttet v. kenyeret ennék? (gondolom 1. hónapban munkakeresés lenne, így kiadás (hotel, kaució (nem tudom mi az, csak utána néztem, hallottam róla), 2 hétnyi kaja, vinnék vizet ki, bérlet. Mennyiből jutok ki? Londonban szeretném. Valamint, ha fölteszem én egy rossz ember vagyok (PÉLDA!!!) megcsinálhatom azt, hogy megszívassam a gyerekemet, 18 éves kora után az utcára teszem, és éhenhal? Ez nem joggal való visszaélés? Vagy ilyenkor jár valamilyen támogatás? Ezt a szülők 99% a meg tudná csinálni, és minden fiatal hontalan lenne, mert 18 éves koráig nem teremti meg az élethez szükséges alapokat, betanított munkából meg nem él meg úgyse. Ja, B1 angollal 4-5 hónapnyi minimálbéres munkával (az egész fizetésemet férretenném amíg nem vagyok 18) 18 évesen sikerülne külföldre MENEKÜLNÖM és mosogatnom? Valós kérdés, ne OFFoljatok. Mennyi esélyem van? Azt ne írjátok, hogy béküljek ki velük, mert a legrosszabbra készülök. Ki fognak utasítani miután elmúltam 18. Tanácsok, lehetőségek? Más ötlet?

2015. okt. 16. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
3%
Mosogatni itthon is tudsz, ne legyel mar bevandorlo :)
2015. okt. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Megteheto, 18 evesen nagykoru vagy, onnantol a magad laban meg kell tudnod allni.

Rokontartast igenyelhetsz esetleg de azzal nem fogsz sokra menni.

Londont meg nem javaslom, amig otthon sajat anyanyelvi kornyezetben se boldogulsz, addig mibol boldogulnal egy idegen orszagban idegen nyelven?

Ott se puszira adnak ki szobat/lakast, addig amig nem dolgozol es nincs munkaszerzodesed nem is tudnal kivenni.


Jelentkezz felsooktatasba, legy kollegista, akkor kaphatsz szoctamot, a kolidij is alacsony, ha jol tanulsz osztondijad is lesz, raadasul van lehetoseged erasmusra, kulfoldi osztondijakra, sokkal konnyebb megalapozni a kijutast ha ebben gondolkodsz.

Nomeg talalhatsz is valakit akivel ketten mar eselyetek lenne elindulni.


Plusz diakkent csomo kedvezmenyre is jogosult vagy.

2015. okt. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mit tettél, hogy ennyire utálnak téged? Csak van neked is vaj a füled mögött.
2015. okt. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#2: Igen, ezen én is gondolkodtam, de ez egy kényszerhelyzet. Itthon is mosogathatnék, nettó 69 ezerért. De abból nem tudnék albérletet, még egy szobát sem bérelni, nemhogy kajálni, főzni sem tudok, szórakozni sem. 8 hónap múlva leszek 18. Itthon életképtelen vagyok, külföldön nem lenne több esély? B1 szint angolból elegendő?
2015. okt. 16. 17:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Az kb. elég. Én B1-B2 szinttel elmakogok angolul. Amit tudok mondani, hogy tanulj meg sok szót. Napi tíz szó, minden nap ismétled és sokat fogsz tudni. Egy jó szókincsre könnyebb építkezni. Interneten van rengeteg anyag ami segít, esetleg vegyél könyveket vagy legalább egy szótárat. És ne menj Angliába. Európának fuccs, a nagyhatalmak elárasztottak minket migránssal. Elvégre nem véletlenül jön ez az emberáradat. Amerikában gondolkozz inkább, de oda nem egyszerű kimenni. Szerezz valami szakmát és menj. Például egyik ismerősöm karosszéria lakatosként volt kint, minden nap grillcsirkét evett, bérelt egy fain autót és király kérót. A másik ismerősöm csirkét pucolt egy vágóhídon és meglepő módon nem voltak gondjai a megélhetéssel. Ha meg szerzel itt egy diplomát és el is ismerik, akkor kinyalják a feneked. Én a helyedben diplomáznék. Mondjuk menj műszaki pályára vagy ilyesmi. Vagy legyél közgazdász. Dőlni fog a lóvé.
2015. okt. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez magyarország : ha 18 elmúltál kitehetnek :/


Mond azt, hogy a szüleidnek köteles részt kell adni a gyermeküknek az örökségükből és így te is tulajdonos része vagy a lakásnak

2015. okt. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tehetnek ki. Amíg középiskolába jársz, semmiképpen. Utána is jogosult vagy tartásara, ha egyetemre, főiskolára jársz, és azt jó eredménnyel végzed, stb. — Ptk. 4:220. §.
2015. okt. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
5: Igen, ez igaz. Most nem mennék bele. Azért gondoltam az EU ra, mert ott rögtön el lehet kezdeni dolgozni, közel van. Amerikába nem kapok mnkavállalási vagy letelepedési engedélyt. Vagy de? Mert akkor a messzeséggel nem lenne probléma csak az vele a gondom hogy nem EU-s tagállam, diplomázni meg nincs kedvem, itt nem akarok maradni külföldön meg nem sokat ér egy magyar diploma.
2015. okt. 17. 09:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor is kell legalább egy szakma. Mosogatni nem sok értelme van kimenni. OKJ-t is felejtsd el, ne legyél ilyen dobálós-mixer és társai, mert ebből már van 1000. Minden hajó tele van lengyellel, orosszal, litvánnal, nem fogsz munkát kapni, nem kell annyi mosogató meg mixer és társai. Itthon is maradhatsz végül is. Egy felső szintű végzettség meg nem ártalmas, csak olyat tanulj ami érdekel. Lehetsz akármi.
2015. okt. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!