Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van megoldás ilyen esetben?...

Van megoldás ilyen esetben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok,

A következő a helyzet: Egy házban élünk a családommal és nagymamámmal, aki jelenleg le van bénulva stroke miatt és sérült a beszédközpontja. Mindent megért. Mióta ebben az állapotban van, anyum veszi fel a nyugdíját, amit elver és nem ad mamámnak belőle 1 fillért sem. Az ellátására nem költ belőle semmit. Hogyan lehetne , hogy újra nagymamámhoz jusson el a saját nyugdíja? Elvileg azért a lánya veszi fel, mert mama nem tud már aláírni a bénult keze miatt és így automatikusan a legközelebbi hozzátartozó veszi fel.Mindennap emiatt sír. Valaki tudna megoldást? Forduljak ügyvédhez.Tudom, rossz a kategória.


2015. szept. 25. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A nyugdíjat te is felveheted mint unoka vagy az apád is mint veje. Vagy ha tudjátok mikor hozza a postás a nyugdíjat akkor odaállni az ajtó elé, és amint az anyád átveszi el kell tőle venni. ennyi
2015. szept. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

"a családommal"

A te családod, nektek kell megoldani. Ha a saját anyáddal nem bírsz ilyenekről beszélni akkor mi mit mondjunk? Lincseld meg?

2015. szept. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nem költ az ellátására. Mamád nem eszik, nem fürdik, nem szed gyógyszereket, nincs pelenkája .... ha igen, akkor ki fizeti neki? Mert ezek nem kis összegek.

Mamámat 15 évig kellett ápolni. Az ő nyugdíja kb. elment ezekre.

2015. szept. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Első Köszönöm a válaszodat.Második,olyanok segítségét kértem, akik tudnak is használható választ írni, de úgy látom te nagy kísértést éreztél arra, hogy 'segíts'. Örülj neki, hogy a te édesanyáddal nincsenek ilyen jellegű problémák és örülök , hogy mindent meg tudtok beszélni. Belegondolhatnál, hogy nem mindenkinek adatik meg, hogy jó szülei legyenek. Én sem érzem igaznak a 'család' jelzőt, de most nem akartam kitérni a személyes problémákra velük kapcsolatban, a nagymamámnak szeretnék segíteni. Köszi
2015. szept. 25. 20:10
 5/11 A kérdező kommentje:
Tényleg semmit nem költ rá. Apukám fizet ki MINDEN kiadást, bármilyen hihetetlen. Tudom. Nem akarok magyarázkodni...Elég összetett a probléma.
2015. szept. 25. 20:12
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Jaja, az meg a másik, amit én is akartam írni, hogy költeni biztos, hogy költ rá, hiszen etetni kell, gyógyszerek stb.


Hova veri el? Tudsz valami konkrétumot?


Sértődjél meg, lesz.rom, csak valamit írni is kéne, mert így olyan csípőből tüzelés az egész.

2015. szept. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

És apád ráköltött pénze nem hiányzik a családi kasszából?


Hány éves vagy te amúgy? 14?

2015. szept. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tudjuk mire veri el, annyit tudok, hogy van egy csomó tartozása, pszichiátriai eset, megrögzött hazudozó. Nem akartam ilyen részletekbe belefolyni. De sajna ez a magyarázat.
2015. szept. 25. 20:15
 9/11 A kérdező kommentje:
Én egy problémára keresek megoldást, nem vitatkozni akarok.Úgyhogy visszafoghatod magadat.
2015. szept. 25. 20:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták: vegyétek fel ti (te vagy apukád).

Ha ez valamilyen (el nem tudom képzelni, milyen) okból nem lehetséges, akkor irány a gyámhivatal: elmondjátok, mi a helyzet a nagymamával, és kéritek a gondnokság alá helyezését. Gondnokot első körben a családból szoktak keresni - apud egyből jelezheti is, hogy elvállalná. Ha rábólintanak (nem azonnal, ez egy hosszabb folyamat), akkor apud kérje a nagymama nyugdíját a saját bankszámlájára, amihez csak ő tud hozzáférni.

Nem mellesleg ha anyukád tényleg pszichiátriai eset, akkor az ő gondnokság alá vételét is kezdeményezhetitek.

(Ha pedig esetleg eszébe jutna, hogy ő akarja elvállalni a nagymama gondnokságát, akkor is tájékoztassátok a gyámhivatalt a körülményekről.)


Ja, még egy: általában mindenki tud írni a másik kezével is, ha akar, rondán, de tud.

Viszont az egy háztartásban élő családtagok is felvehetnek pénzt, levelet, bármit.

2015. szept. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!