Voltak/vannak női hóhérok?
Van egy 90-es évekbeli amerikai film, aminek az a vége, hogy valakit kivégeznek a villamosszékben. A halála után a hóhér leveszi a csuklyáját és kiderül, hogy egy nő volt.
A valóságban is van ilyen?
A XX. század kezdetéig egy társadalomban sem merült fel a nők egyenjogúsága. Így az ilyen nehéz fizikai munkával járó szakmákban biztos hogy nem voltak nők.
A villamos szék feltalálásáig, vagy amit manapság Amerikában alkalmaznak, a méreginjekció. Kemény fizikai munka volt.
A középkorban meg is kínozták az elítélteket, ami szintén a hóhér dolga volt. Aztán megszületett az ítélet. De a kivégzés helyszínét a hóhérnak kellet előkészíteni. Akasztáshoz akasztófát ácsolni. Lefejezéshez tőkét vinni, a bárd is nagyon súlyos volt, amit egy nő nem bírt volna még felemelni sem. Vagy egy pallos is nagyon nehéz. Mágiát is magának a hóhérnak kellet előkészíteni. Vagyis nehéz szerszámai voltak, illetve az ács munkához is értenie kellet valamelyest.
Kerékbe törés is kedvelt kivégző módszer volt. Akkor is nehéz kalapács, vagy bunkó kellet az ítélet végrehajtásához.
Voltak a világ más részein különleges kivégzési módok is, mint Indiában az elefántokkal szét taposás, de elefánt hajcsárok is mindig férfiak voltak.
Sok helyen csapat munka volta kivégzés. Egy, két segéde volt a hóhérnak. Azért a XX. századig nem igazán voltak nők vezető szerepben. Vagyis nem igen fogadták volna el férfiak egy nő irányítását, pláne nem egy ilyen szakmában.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!