Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most derült ki, hogy a ház...

Most derült ki, hogy a ház szennyvíze az esővíz csatornába van kötve. Ahhoz hogy most a társasház rendesen bekösse magát a szennyvízhálózatba nagyon a zsebünkbe kell nyúlni. Ki fizeti ezt meg?

Figyelt kérdés
1993-ban vásároltuk meg belvárosi társasházi lakásunkat az önkormányzattól. Nem lehet ezt behajtani az eladó önkormányzaton? Ugye mi évtizedeken keresztül abban a hitben éltünk, hogy belvárosi lakásunk szennyvízelvezetése rendben van.
2015. szept. 23. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:

"Nem lehet ezt behajtani az eladó önkormányzaton? Ugye mi évtizedeken keresztül abban a hitben éltünk, hogy belvárosi lakásunk szennyvízelvezetése rendben van."


Nem. Mindenki leszarja milyen hitben életek. Megnéztétek hová folyik a ganaj? Nem. Akkor örüljetek, hogy az önkormányzat nem jelentett fel mert több milliós környezetvédelmi bírságot pörkölhetnétek most.

2015. szept. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fordítva lesz az. Az esővíz folyhat a csatornába (ami szintén tilos), különben ott ficcenne ki a kula meg a papír a járdára. Az csak feltűnt volna 10 év alatt. A szarszagról nem beszélve. Egy nyári tikkasztó napon lenne ájer.
2015. szept. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

^ Pontosan így derült ki nálunk is egy nagyobb eső után...

Több évvel ezelőtt volt, így a részletekre már nem nagyon emlékszem, de nem próbáltunk pereskedni, csak megcsináltattuk rendesen. (Elvileg rejtett vagy eltitkolt hiba miatt lehetett volna talán, nem tudom a pontos szakkifejezést, de úgy emlékszem, annak van egy záros határideje, amit túllépve már nem lehet erre hivatkozni.)

Szóval esetleg egy jogászt meg lehetne kérdezni, de én nem tartom esélyesnek. Meg egy ilyen per évekig is eltarthat, és sokba kerül.

2015. szept. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22 év után már nyilván nem lehet perelni, ez elég az elévüléshez.
2015. szept. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem én hogy 5 év alatt elévül minden ilyen követelés. Csak azért érzem ezt igazságtalanságnak, mert az önkormányzat adta el az ingatlant úgy, hogy az nem felelt meg az előírásoknak. Sajnos erre csak 22 évvel később jöttünk rá. Azóta nem volt akkora zivatar, hogy ez kibukjon.
2015. szept. 24. 16:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!