Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van még a bolygón "senkiföldje...

Van még a bolygón "senkiföldje" (olyan terület ami nem tartozik egyetlen országhoz sem)?

Figyelt kérdés
déli sarkot kivéve.
2015. szept. 6. 13:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nincs.

Minek az neked?

2015. szept. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
kérdeztem.mitől félsz hogy gyarmatosítani akarok vagy mi?:)
2015. szept. 6. 13:52
 3/15 anonim ***** válasza:
Nemzetközi vizeken ha találsz szigetecskét.
2015. szept. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Tengereken vannak meg szabad teruletek, igaz azok is nemzetkozi vizek, de ott "lehet" meg kalozkodni.
2015. szept. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem, csak érdekelt, hogy honnan jött a kérdés.
2015. szept. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A Holdon is szabadon vasarolhatsz telkeket.
2015. szept. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
egyébként azért kérdeztem mert nemrég olvastam mindentől távoli apró szigetekről aminek állandó lakossága kb 2 rozmár meg egy jegesmedve a semmi közepén és meglepve tapasztaltam hogy az is mind országokhoz tartozik.de hogy mért jó azt valakinek magához csatolni ahol ember is alig jár az is csak őrült turista.nehogy valaki más elvigye? főleg ha még nyersanyag sincs ott.nekem ez furcsa volt így elsőre azért írtam ki a kérdést.mi hasznuk van belőle?
2015. szept. 6. 13:59
 8/15 anonim ***** válasza:

A legismertebb Afrikában a sivatagos Bir Tawil! Ez kb. kétezer km2, és tavaly jelentkezett be a királyi címért egy amerikai fickó, aki észrevette, hogy egyetlen környező ország sem tart igényt a területre.


De te területről írsz, nem pedig földről, ebből a szempontból a Föld nagyobbik része -nemzetközi vizek- pedig ilyenek, elvégre a bolygónk felszíne 510 milliókm2 körül van a szárazföld pedig 150 millió km2 nem nehéz belátni, hogy a a bolygó nagyobbik része nem tartozik jogilag sehová.

2015. szept. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

szárazföldek érdekelnek nyilván az emberiség nagyrésze ott él:)

írhatsz még bármekkora talpalatnyi földről is.nagyon érdekes.például erről az afrikairól sem tudtam.engem érdekelnek az ilyen földrajzi sajátosságok nagyon.talán egyszer oda turistáskodom én is.

2015. szept. 6. 14:05
 10/15 anonim ***** válasza:
Ahogy írták, van még pár sziget, amit nem gyarmatosított egy ország se, tehát odamehetsz, elfoglalod és a tiéd.
2015. szept. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!