Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy családi ház előtti közterü...

Egy családi ház előtti közterületet bekeríthet kerítéssel a ház tulaja?

Figyelt kérdés

Járdástól, mindenestül.


Ha bekeríthet akkor az közterületnek vagy magánterületnek minősül. Ha magánterületnek akkor egy arra sétáló ember bemehet oda?



2015. szept. 6. 08:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
A hazak elott levo fakrol az szed gyumolcsot aki akar. Lehet, hogy a haz tulajdonosa ultette, de attol meg mivel kozteruleten van, abbol mindenki szedhet ... az ulteto haztulajdonos csak annyit kerhet, hogy legalabb ne torjek mar le az agakat, aki szed belole. Biztos ismered a fulemule per nevezetu klasszikust. Ha egy fa aga atlog a masik kertjebe, akkor annak gyumolcse is a szomszede! Levaghatja az agat az eredeti tulajdonos, hogy ne logjon at a keritesen, de ha atlog, akkor bizony a keritesen tul, mas is szedhet belole. Tulajdon csak telekhataron belul van, a tobbi mindenkie.
2015. szept. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Értem, és ezt hol lehet/kell bejelenteni? Mert azért egy kertvárosban csak nem kéne leszorítani az embereket(pl babakocsival) a helyi főútra, ahol kamionok meg buszok járnak, rengeteg autó mellett
2015. szept. 6. 09:18
 13/19 anonim ***** válasza:
Kozterulet felugyeletnel.
2015. szept. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
azért a PTK máshogy fogalmaz az áteső termésről
2015. szept. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Tényleg tehetnél fel fotót erről. Engem kifejezetten érdekel a kérdés.
2015. szept. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Csak csütörtökön tudok, de akkor elsétálok arra és készítek pár képet
2015. szept. 7. 16:59
 17/19 A kérdező kommentje:

A végén ráértem még ma, elmentem csináltam pár képet. Nem a legjobbak, meg telefonnal is csináltam, de nem akartam túl gyanús lenni


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. szept. 7. 17:58
 18/19 A kérdező kommentje:
Az utolsó kép egy másik ház előtt készült ahol hasonlóan bekerítették a házuk előtt lévő járdát és földet
2015. szept. 7. 17:58
 19/19 anonim ***** válasza:
Talán birkát, vagy libákat akarnak oda zárni, hogy ne kelljen fűnyírózni. Mindenesetre felettébb fura, és semmiképp se jogszerű.
2015. szept. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!