Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehetek feljelentést zsarolás...

Tehetek feljelentést zsarolás ügyében anélkül, hogy engem is baj érne?

Figyelt kérdés
2007-ben egy úriember a testvérem tartozása miatt velem vetett hitelre egy nagyobb értékű dolgot, jegyző előtt alá íratott egy papírt velem amiben vállalom, hogy én tartozom neki és tesómnak kellet volna törleszteni az adósságát amit nekünk jegyző előtt le kellett volna fektetni , de a tesóm is megvezetett mert azt mondta, hogy ilyet nem írnak a jegyzők én hittem neki és most végrehajtást kért ellenem a tesóm tartozása miatt az úriember. Én beszéltem vele többször , hogy ez így nem jó és szeretett volna még mást is vetetni a nevemre , hogy ne legyen végrehajtás ellenem, ennek én nem örültem és a tudta nélkül minden egyese beszélgetésünket felvettem amiben többször elismeri, hogy nem én hanem tesóm tartozik neki. Ezek után mehetek a feljelentést tenni zsarolásért anélkül, hogy én húznám a rövidebbet és ne én kerüljek bűnpártolásért vagy valami hasonlóért a bűnösök padjára a bíróság előtt?
2010. márc. 10. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:
A zsarolás egyértelmű. Tedd meg a feljelentést a zsaroló ellen és mikor kell, add elő a bizonyítékaidat. Te nem vagy bűnpártoló, te áldozat vagy. Azért előtte nem ártana ügyvéddel is beszélned.
2010. márc. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ügyvédi vélemény jobb esetben ingyenes.
2010. márc. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
ügyvédi jogi tanács általában fizetős, de azért gyorsan készíts pár biztonsági mentést a felvételről, ha netán "elzsarolnák" a számítógéped - telefonod..
2010. aug. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!