Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Okirat-hamisítás? SOS!

Okirat-hamisítás? SOS!

Figyelt kérdés
Segítsetek légyszi!Regisztráltam egy diákszövetkezethez hogy tudjak dolgozni, kaptam is munkát, már majdnem egy hónapot ledolgoztam, jönne a fizetés de most tudtam meg hogy aki esti gimnáziumba jár nem is vállalhat diákmunkát!!!(Nem kérdezték hogy milyen tagozatra járok,iskolalátogatásit azt mondták ráérek odaadni)A probléma az hogy kaptam egy telefont hogy le kéne adnom a nappalis iskolalátogatásim különben nem fizetnek ki!Most mit tegyek?:((( Ha ráfirkantom az igazolásra hogy nappalis az okirat-hamisítás?:(Ha lebuknék mi bajom lehet?Nem akarok ebből bajt, de akkor most ingyen dolgoztam??18/L
2010. márc. 10. 14:45
 1/5 anonim válasza:
75%

Mi éveig csináltuk így...

Nem veszik észre...TUTI..

Ne izgulj..csináld nyugodtan

2010. márc. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem veszik észre nagy bajod nem lehet, ha észreveszik akkor az okirathamisítást és a törvény bűnteti, főleg, mert hamisítással jutottál anyagi haszonhoz.


Közokirat-hamisítás


274. § (1) Aki


a) hamis közokiratot készít vagy közokirat tartalmát meghamisítja,


b) hamis vagy hamisított, illetőleg más nevére szóló valódi közokiratot felhasznál,


c) közreműködik abban, hogy jog vagy kötelezettség létezésére, megváltozására vagy megszűnésére vonatkozó valótlan adatot, tényt vagy nyilatkozatot foglaljanak közokiratba, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Aki az (1) bekezdés a) vagy b) pontjában meghatározott közokirat-hamisításra irányuló előkészületet követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


(3) Aki az (1) bekezdés c) pontjában meghatározott közokirat-hamisítást gondatlanságból követi el, vétség miatt pénzbüntetéssel büntetendő.


275. § (1) Az a hivatalos személy, aki hivatali hatáskörével visszaélve


a) hamis közokiratot készít vagy közokirat tartalmát meghamisítja,


b) lényeges tényt hamisan foglal közokiratba,


bűntettet követ el és öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) E § rendelkezéseit a külföldi állam igazságszolgáltatási vagy bűnüldözési feladatot ellátó hatóságának a külön törvény alapján a Magyar Köztársaság területén eljáró tagjára is megfelelően kell alkalmazni.

2010. márc. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Bűnbánó arc.
2010. márc. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
A bűnbánó arc mellé ajánlanám,ha a politikusoknak is lehet akkor nekem is:))))))))))
2010. márc. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
73%

Ugyanebben a cipőben járok,mint te.. ma indultunk anyával leadni a hamis iskolalátogatási papíromat, de annyira idegeskedett anyukám miatta, meg különböző jelek is voltak rá ,hogy helytelen lenne (pl. a színes nyomtató nem akarta kinyomtatni 20.-jára sem olyan igazira, aztán amivel csak annyi hiba lett vna, hogy a másik oldala nem üres, annak meg az iskola vége maradt le, azt vittem el lemásoltatni üzletbe. Ott a srác véletlenül ráfénymásolta egy másik iratra, aztán meg ki is futottunk az időből, mire odaadhattam vna a diákszövetkezetnek...


Egyértelműnek találom,hogy ezek mind jelek voltak, hogy ne csináljam ezt.

2010. okt. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!