Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez már okirat hamisítás? Mit...

Ez már okirat hamisítás? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

A történetem:


A (volt) főiskolám elcseszte az oklevélmellékletemet (szigorú sorszámozású dokumentum, iskolai pecséttel, és az igazgató aláírásával lett hitelesítve). Jó pár tantárgyam hiányzik belőle és két helyen jelentős mértékben elírták a jegyet. Felvettem a kapcsolatot a tanulmányi osztállyal (leírtam, hogy mi a problémám, és felszkenneltem az érintett részt az oklevélmellékletből és hitelt érdemlően hozzászkenneltem az indexemet, a betétlapomat, és a neptun (=egy tanulmányi rendszer ami az érdemjegyeket rögzíti) képernyőjét is kiloptam képlopóval ami alátámasztja a kérésemet / problémámat, szóval én mindent megtettem. Jóhiszeműen.


Odáig jutott az dolog, hogy fizessek be pénzt (nem keveset), azért mert elmulasztottam az érdemjegyeimet félévente leellenőrizni (hozzáteszem becsületesen minden fél évben lecsekkoltam), hogy ők ki tudják kérni az irattárból. Ha vállalom a díj kifizetését, akkor kezdik meg csak az ellenőrzést.


Én úgy gondolom, hogy a nálam lévő dokumentumokkal hitelt érdemlően bizonyítottam, hogy ők írták el, és ahhoz meg végképp semmi közöm, hogy ők irattározták, ráadásul már megszűnt a hallgatói jogviszonyom is, így nem értem, hogyan tudnának kötelezni a díj megfizetésére. És amúgy is, rám akarják verni a hibájukat, mintha én hibáztam volna, mert gondolom ha befizetem, akkor elismerem, hogy nem néztem meg.


Szóval arra gondoltam, hogy ha egy főiskola nem veszi a fáradságot, hogy mielőtt hitelesíti a dokumentumot, leellenőrizze (ez is vicces hogy én vettem észre, szóval akkor ki nem ellenőrizgeti a dokumentumokat?) akkor ezek szerint bármit bele lehet írni, így nem hiteles, mert a valóságot nem tükrözi.


Szóval ez már okirat hamisítás részükről?

Ti mit tennétek?


(bocsi, hogy hosszú lett)


2010. szept. 16. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:

a saját iratuk, tehát hiteles, csak rossz adatokat tartalmaz. ez nem hamisítás.


a TO mindenhol kiskirály(nak képzeli magát), nem levelezzél velük, mert felesleges, a saját sz@rjukat is másra lapátolják. levelezzél a dékánnal, meg a rektorral, ha azt akarod, hogy neked legyen igazad. elöbb, (inkább) utóbb lesz.


ha gyorsan rendes okmányhoz akarsz jutni, akkor meg fizetned kell. ez van.

2010. szept. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi hogy írtál!


Gondoltam, megpróbálom tagozati szinten megoldani, de ha az intézmény igazgatója sem ismeri el, akkor megyek dékánhoz, (sajnos nálunk nincs dékán csak Bp-en :( ) és hamarosan az következik, ha ilyeneket írogatnak nekem... aztán az oktatási minisztériummal veszem fel a kapcsolatot és lesz ami lesz... ha ő sem, akkor a médiához fordulok, és akkor szívhatják a fogukat.


Köszönöm a támogatásodat!

(nekem az idő nem számít, csak az, hogy ne rám lapátolják a dolgaikat)

2010. szept. 16. 19:55
 3/3 anonim ***** válasza:

ez nem okirathamisítás, hiszen attól még hiteles a dokumentum, csak rossz


a problémát meg hát ... a TO-val tudod h mindenhol csak a baj van, de nem kötelezhetnek téged fizetésre elvileg, főleg h hallgatói jogviszonyod sincs már


sajnos a TO-k nagyon válrtozóak, nekem is egyik egyetemen tök normális volt, és külső nyomtatványokat is pecsételtek és írtak alá fizetés nélkül, ttök normálisan, a másik meg olyan volt mint a tied, de héát nem lehet velük mit tenni


sztem rendesen ajéánlott levélben írj nekik egy felszólító levelet a helyes adatokat tartalmazó dokumentum kiadására, és a rossz fény,ásolatát mellékeld! majd ők kiekersik, amit ki kell, nehogy már te fizess azért, mert ők elcseszték

(amúgy nálunk olyan szinten ment az elcseszés, hogy még az is megtörtént, hogy volt olyan, aki főiskolai helyett egyetemi diplomát kapott meg fordítva is, na aztán gondolhatod, az egyik tábor ki volt akadva, a másik meg örült magának .... hihetetlen ez a trehányság néhol)

2010. szept. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!