Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Temetési szabadság estében ki...

Temetési szabadság estében ki számít egyeneságbeli rokonnak? Nekem az anyósom halt meg jár-e szabadság.

Figyelt kérdés
2008. szept. 7. 06:55
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

az egyenesági rokonok számítanak egyenesági rokonnak.

tehát, szülő, nagyszülő, dédszülő, gyerek, unoka, dédunoka. (a többi valószínűtlen)

az anyós nem egyenesági rokon.

2008. szept. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Testvér is. De az anyós sztem sem.
2008. szept. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Egyenes ági azt jelenti, hogy vér szerinti. Az anyós-após (ahogy az angol szépen ki is fejezi ezt) törvényi erőnél, a házasságkötés jogán lesz rokon. Tehát nem egyenesági. Se nem felmenőd, se nem lemenőd és nem is testvéred.

Tehát: felmenőid: szülők, nagyszülők, dédszülők, ükszülők...

Lemenőid: gyermek, unoka, dédunoka, ükunoka...

Valamint a testvéred. [Egyenes ági az örökbefogadott testvér is.]

2008. szept. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Szia!

Szerintem ez munkahelytől is függ. Nekem mikor meghalt az apósom, akkor én kaptam temetési szabadságot, be kellett vinnem a halotti anyakönyvi kivonat másolatát a munkahelyre, és így rendben volt. Azért szerintem kérdezz rá a munkahelyeden. Üdv

2008. szept. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

A Mtk 107.§-a szerint:" Mentesül a munkavállaló a munkavégzési kötelezettség alól

b)közeli hozzátartozója(139.§(2) bekezdés) halálakor, esetenként legalább két munkanapon át;

A 139.§(2) bekezdés szerint közeli hozzátartozó ..., a házastárs egyeneságbeli rokona...,tehát az anyós is.

Ezért jár a 2 nap!Üdv

2009. jan. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!