Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ennek mi lesz a következménye...

Ennek mi lesz a következménye szerintetek?

Figyelt kérdés

Felhasználtam egy hamis érettségi bizonyítványt és nyelvvizsgát.

Eljárást kezdeményeztek, de még mi előtt ki értesítettek volna ki jöttek a rendőrök és házkutatást végeztek ami nagyon szörnyű volt a szüleim és a három kis húgom előtt mert nagyon megrémültek.

Azóta a 8 éves kis húgom csak dadogva tud beszélni

Nagyobb értékű pénz szerzés nem történt a bizonyítványból pusztán csak postán elküdtem a fénymásolatott egy munkára a jobb élet reményében.

Mit kaptatok Ebből? Elitélhetnek?

Ki tudom magam valahogy beszélni mert már mindent meg bántam a családomat lelki sérelem érte szinte már azon gondolkodom inkább megölöm magam mint hogy börtönbe kerüljek egyébként még csak 20 éves lettem de mit tegyek? Mi lesz ebből már nagyon bánom az egészet, a rossz körülmény vezetett idáig....

Hány évre itélhetnek a szüleim is nagyon aggódnak mert egyébként nem tudtak erről az egészről de a családom anyagi és lelki problémája aggaszt a legjobban

Legszivesebben itt hagynám ezt a világot

Mi lesz szerintetek ezután a további eljárás menete?

Meghallgatnak e vmi vallomáson

Egyébként ez van a papírra irva hogy okirathamisítás bűncselekmény megalapozott gyanúja miatt folytatnak büntető eljárást...:((

Ki vagyok


2015. aug. 13. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezért legrosszabb esetben felfüggesztettet adnak. Többségében azonban el sem jut a bíróságig, mivel az ügyész elintézi egyszerű megrovással.
2015. aug. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

btk. 342. § (1) Aki


a) hamis közokiratot készít, vagy közokirat tartalmát meghamisítja,


b) hamis, hamisított vagy más nevére szóló valódi közokiratot felhasznál,


c) közreműködik abban, hogy jog vagy kötelezettség létezésére, megváltozására vagy megszűnésére vonatkozó valótlan adatot, tényt vagy nyilatkozatot foglaljanak közokiratba,


bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2015. aug. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi lesz a következménye? Látod, a családod szarul érzi magát, te meg megalázottan. A hatósági következményt pedig gondolom nem sokára megküldik, le lesz írva, vagy felfüggesztett vagy pénzbírság, nem hiszem, hogy lefognak csukni.
2015. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nyugi börtön nem lesz, de öngyilkos akarsz lenni, akkor nem fog érdekelni szüleid lelki problémája?
2015. aug. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nm lesz semmi belőle, lecsukni nem fognak, pénzbírság aztan csőcső.
2015. aug. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
legrosszabb esetben pénzbírság. Jobb esetben próbára bocsájtanak vagy megrónak.
2015. aug. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha büntetlen vagy, végrehajtandó szabadságvesztés kizárt. Tényleg a legvalószínűbb a pénzbüntetés (nem pénzbírság, mert az szabálysértés miatt lehet).
2015. aug. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most komolyan nem jutott eszedbe, hogy le fogják ellenőrizni? Hogy a nyelvhasználatot elvárják majd, ha már vizsgád van belőle?
2015. aug. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!