Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zaklathat telefonon egy...

Zaklathat telefonon egy követeléskezelő cég? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Egy követeléskezelő cég állandóan molesztál telefonon, mint ennek az esetnek az alanya. [link]


Nekem még megvan a tartozásom sajnos. A Főtáv vagy mi felé és azok eladták ennek a cégnek vagy egy kísértetiesen hasonlónak és állandóan hetente 3 szor telefonálnak, sokszor amikor délután sziesztázok vagy reggel 10-kor amikor alszok. Nagyon útálom már ezt mit lehet tennem?


2015. aug. 12. 19:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%

"itt a többség csak biztatja, hogy szarja le. Nem hiába tart ott az ország, ahol."

Nem tudom, te miket olvasol, de én csak egyetlen hozzászólásban látom a 10-ből. Viszont a rinya egyből megy, ezen már meg se lepődöm.


"Nem egy követeléskezelő cégnek adták volna el, ha behajtható lett volna."

A szolgáltatók (szinte mind) szerződésben állnak követeléskezelő cégekkel, melyek intézik a tartozás rendezését. Ez benne is van a szerződésben.


Mellesleg a cikk baromság. Tipikusan, mikor nulla ismerettel írnak a témáról hatásvadász megfogalmazással. Pl eleje arról szól, hogy miért nem mondják el telefonon, hogy miért is keresik. Egyszerűen csak az adatvédelmi törvény alapján nem adhatnak ki semmilyen információt, míg a személyét nem igazolja! Ezt el is mondja az ügyintéző, de a korlátolt adós ezt képtelen felfogni.

2015. aug. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 szántóvető ***** válasza:
100%
11-es ehhez annyit tennék hozzá hogy én nem adnám meg telefonon a személyes adataimat vadidegen személyeknek.adatvédelemre a magánszemély is hivatkozhat,senki sem kötelezhet ezen adatok megadására telefonon keresztül.jöjjenek ki a rendvédelmi szervek vagy hívassanak be és megadok minden infót.de telefonon?ugyan már.
2015. aug. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Azért alszom 10-ig és sziesztázok, mert ebbe a kánikulába mást nem lehet csinálni. Ki se lehet menni az utcára mert megfő az ember, ilyenkor nincsenek állások így nem lehet keresni azt sem. Majd most ha lehül a levegő keresek valamit


A cikk miért baromság? Le van benne írva, hogy több ügyvéd nyilatkozik, arról hogy eljárás van a követeléskezelő cég ellen zaklatás miatt. Az ügyvédek szerinted hülyék ?


Kösz a tanácsot, márt más sim kártyát vettem a telómba :-)

Ez használt.

2015. aug. 24. 19:12
 14/16 anonim ***** válasza:
69%
"Az ügyvédek szerinted hülyék ?" - ajjaj, de még mennyire, el sem tudnád képzelni, mennyi kontár van köztük (20.000 fő - ennyi van Magyarországon összesen, ügyvéd, jogtanácsos, jogi előadó, ügyész, bíró, bírósági titkár, közjegyző, végrehajtó, stb. - jogászból elég nagy az esély, hogy sok a hülye). A 14/2012. számú PSZÁF ajánlásban pontosan leírják, hogy hetente hányszor hívhat a követeléskezelő, milyen időszakokban.
2016. jan. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
0%
Az un.válság,és a svájci frank elszállását,senki nem vállalta! Ezért, igenis szarja le!
2017. ápr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mi lett az ügyből? Abbahagyta a cég a zaklatást?
2020. szept. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!