Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha veszek egy "házat" ahol a...

Ha veszek egy "házat" ahol a ház helyén már csak földkupac van, de papíron még a ház van, akkor hivatalosan hogy szedhetem le róla a házat, hogy csak telek legyen?

Figyelt kérdés
Nádtetős volt, jelenleg egyetlen fala sem áll már. A falu utolsó háza, jópár évvel ezelőtt halt meg a gazdája. A gyerekei nem árulták, most már az unokák árulják. Nagy telek, kevés pénz, és bent az áram, oszlopon. Viszont nem tudom, hogy lehet átnyílváníttatni telekké? Hogy építkezni lehessen rá?
2015. aug. 10. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Hivatalosan kell egy bontási terv, azt engedélyeztetni, azt kivitelezni, utána a földhivatalnál a bontási papírokkal töröltetni a házat. Neked is ezt kell, az más kérdés hogy a te bontási terved egy dózerrel megoldott. Bár nem vagyok bontási szakértő.
2015. aug. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
12%
Sehogy. Nem kell ezen rugózni a papíron ott áll egy ház feltolsz egy házat. mondjuk nem baj ha ugyanarra az alapra de ha eltér attól az se gáz és még egy építési engedélyt is megspóroltál. sosem értettem a sok hülyét mért hízlalja orbánt százezrekkel.
2015. aug. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Mondjuk nálam ez úgy volt, hogy a hivatal elkezdett púposkodni, hogy a ház mértei nem egyeznek a rajzon szereplővel. Akkor aztán bementem, mondom ennyire idióták vagytok? Nem tudtok egy rajzot normálisan elkészíteni, akkor a hivatal kiküldött két kölköt és újramérték.

A régi ház 1914es volt az új 2012es.

2015. aug. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha papíron ez van, a valóságban meg amaz, akkor ott már valami szabálytalanul működik. Jobb, ha nem ütöd bele az orrod, mert utána még téged vesznek elő.
2015. aug. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!