Szerintetek ilyen létezik?
Nagymamám 78 éves, és egyik nap többször is hívtam és nem vette fel.
Végül hagytam neki egy hangüzenetet,hogy xy dandár vagyok a kerületi kapitányságról, és bejelentést kaptunk,hogy ő odaégette a muffint és ezzel több lakónak kárt okozott, így a közös kasszába fizessen be 100 ezer forintot, vagy megindítjuk ellene az eljárást.
Ezzel letettem,hogy k**va vicces voltam, és mindjárt visszahív a mama,hogy ne szórakozzak.
De nem ez történt.Másnap mentem hozzá, és elkezdte mondani,hogy pénzt akartak tőle kicsalni tegnap este, és ma volt a rendőrségen a hangüzenettel együtt, és ott mondta az ügyeletes tiszt,hogy mielőbb utánajárnak, és tegye meg a feljelentést.
Nevettem egy jót, aztán mondtam,hogy én voltam, ő meg elkezdte mondani,hogy na ne mondjam már mert ő komolyan vette és tényleg volt a rendőrségen mert ez egy komoly ügy, és azt mondta,hogy akkor holnap az első dolga lesz visszavonni a feljelentést.
Kérdeztem,hogy milyen okkal tette meg a feljelenést, és ő meg azt mondta,hogy hivatalos személynek adtam ki magam, emiatt pedig nagyon szigorúan büntetnek.
Viszont azt tudni kell,hogy az öreg abszolút e nem hülye, amatőr színész volt, de profinak kellett volna mennie, tényleg egy akkora színész,nem először hülyít be, viszont azt is kinézem belőle,hogy tényleg feljelentett.
Szerintem holnap reggel közli,hogy ő is csak szórakozott egyet, de őszintén, kicsit be vagyok tojva.
Nem tudjátok,hogy hogy adta elő, nagyon hiteles, de szerintetek tehet ilyenért valóban feljelentést?
Békés megyében több olyan bejelentés érkezett a rendőrségre, hogy telefonon bejelentkező, magukat a hívott fél rokonainak kiadó ismeretlenek megtévesztettek, megkárosítottak idős embereket.
Békés megyében az elmúlt hetekben több, azonos módszerrel elkövetett csalásról érkezett bejelentés a rendőrségre. Jóindulatú, gyanútlan időseket károsítottak meg egyelőre ismeretlen tettesek. Vezetékes számon hívták fel a sértetteket és a hívott fél gyermekének, illetve unokájának mondták magukat. Előadták, hogy nagy bajban vannak, sürgősen pénzre van szükségük. Meglátogatni azonban nem tudják az idős szülőt, nagyszülőt, mert messze vannak, más településen tartózkodnak. A pénzért egy megbízható ismerősüket küldik el. Voltak esetek, amikor a telefonon felkeresett idősek találkoztak az idegennel és pénzt is adtak nekik. Békés megyében a Békéscsabai Rendőrkapitányság és a Szarvasi Rendőrkapitányság is kapott ilyen módszerrel elkövetett csalásról bejelentést. A Gyulai Rendőrkapitányság két olyan ügyet vizsgál, amikor a hívást követően az idősek azonnal felvették a kapcsolatot rokonaikkal. Így még a pénz átadása előtt kiderült, hogy valaki megpróbálta megtéveszteni a bejelentőket. A nyomozók dolgoznak a telefonálók azonosításán, keresik a bűncselekmények elkövetőjét, elkövetőit. A rendőrség a történtek kapcsán kér mindenkit, hogy ha lakásán, vagy mobiltelefonon ilyen történettel hívják fel, értesítse a családtagjait. Az idős szülők, nagyszülők figyelmét a fiatalabb rokonok hívják fel arra, hogy ne menjenek el egyedül olyan találkozóra, ahol idegenek várják őket és ne adjanak pénzt ismeretleneknek.
Vajon akkor is szóltál volna neki, ha kifizeti azt az összeget?
Amúgy indulhat eljárás és büntethető is vagy (bár mivel nem keletkezett kár, így csak megrovás lenne legfeljebb), hiába hiszed azt, hogy "k**va vicces voltam". Különben az összes hasonló csalás elkövetője megúszna, ha azt mondja csak poénkodott.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!