Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Matrica nélkül nem érvényes a...

Matrica nélkül nem érvényes a diákom?

Figyelt kérdés
Sok mindent kerestem, de nekem kicsit más a helyzet. Épp márciusban kértem rá matricát, mert októberben elfelejtettem, amikor betöltöttem a 16-ot. Ez csak mellékes. Aztán mivel elköltöztünk, kellett csináltatni másik diákigazolványt, tegnap hozta meg a postás, így még nincs rajta matrica...ha én pénteken ezzel akarok diákjegyet venni a MÁV-nál, akkor nem fogják azt mondani, hogy érvénytelen? Vagy inkább vigyem azt a papírt, ami ugye a diák helyett van? (amíg nem küldik)

2015. aug. 6. 00:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"Hát ez így átragasztgatva bizony közokirat-hamisítás."


Magánokirat...

2015. aug. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Van atmeneti diakom...de a kepen amit linkeltem mennyire latszik??
2015. aug. 6. 12:56
 13/21 anonim ***** válasza:

Kapard le róla a matricát, még mielőtt gondod lesz belőle, és rakass rá újat, hivatalosan.


Addig meg használd az ideiglenest.

2015. aug. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Amúgy a suliba minden évben adnak másik matricát, nem?
2015. aug. 6. 14:18
 15/21 A kérdező kommentje:
Meg ez tulajdonképpen egy speciális eset, ha leszedem az átragasztott matricát, azért megbüntetnek? Rajta van, hogy mikor állították ki (07.28-t ír, de tegnap kaptam meg), tehát esélyem nem volt bemenni az iskolába. Ha azt mondom, hogy most kellett csináltatni, az iskola meg elvette a régit, akkor úgy jó, nem? (végül is igaz, csak nálam van a régi is, de az így matricamentes lett) Aztán így nem kell azon sem aggódni, hogy észreveszik-e a ragasztást.
2015. aug. 6. 16:43
 16/21 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi a probléma.


Főleg nem értem, miért kell elkezdeni sunyiskodni, fű alatti megoldásokat keresni még akkor is, amikor erre szükség sincs. Ez valami becsípődés?


Egyrészt ott van a régi diákod, amin ugyan pontatlan a lakcímadat, de van rajta matrica (legalábbis volt, mielőtt elkezdtél gányolni), és ha nem bérletet veszel, akkor a lakcím úgyis mindegy.


Másrészt ott van a papír, ami az új igazolványod megérkezésééig és érvényesítéséig minden kedvezményre feljogosít, ráadásul még a lakcímadat is pontos rajta, tehát ez kifogástalan.


Én akkor te mit csinálsz? Elkezdesz matricát ragasztgatni, ami bűncselekmény, és az legfeljebb enyhítő körülmény lesz, hogy amúgy is jogosult vagy! Meg is érteném, hogy trükközöl, ha szükséged van rá, de most nem volt egyáltalán, tehát abszolút nem tudok kiigazodni rajtad.


Még egyszer leírom a tanácsomat: szedd le a matricát, amit gányoltál. Használd a papírt, amit kaptál igényléskor. Majd menj be minél előbb az iskoládba ügyeleti időben, hogy kérsz rá matricát. A régi diákodat meg most már semmisítsd meg, és ha kérdezik, mi lett vele, mondd, hogy nem találod, mert rohadt gyanús lesz, ha bemutatod matrica nélkül.

2015. aug. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
És szerinted ki tudta, hogy bűncselekmény átragasztani? Ja, mondhatod, hogy milyen tudatlan vagyok meg stb stb, de nem nagyon szoktam ilyenek után áskálódni, hogy a diákigazolvány matrica átragasztás törvénysértés-e vagy nem, meg TV-t se nagyon nézek, hogy tisztában legyek ezzel. Meg úgy őszintén szólva sosem gondoltam bele, hogy vannak diákmatrica hamisítók meg egyebek, ez esetben pedig ugyebár semmi ilyenről szó sincs.
2015. aug. 6. 17:09
 18/21 A kérdező kommentje:
Én a régi diák érvényességében azért nem bíztam, mert megérkezett az új, igényelve lett...a rendszerben pedig lehet, hogy átírták...nem tudom felétek hogy megy a dolog, de pl itt amikor diák jegyet veszel a moziba, valami kis géppel leolvassa a számát, hogy érvényes-e. És ha a rendszerben átírták, akkor az új lenne érvényes (amin nincs ugye matrica), a régi pedig érvénytelen (hiába van rajta matrica)
2015. aug. 6. 17:14
 19/21 anonim ***** válasza:

Nincs olyan rendszer, ami tartalmazza a diákigazolvány adatokat, és bárki hozzáférhet. Ezek nagyon bizalmas adatok, hivatalos ügyekben a megfelelő emberek hosszú huzavona után hozzáférnek, de nem a mozi jegypénztárosa, sőt, még a vonaton a kalauz sem. Főleg nem egy csippantásra. Azt a vonalkódot más miatt olvassák be.


De ha emiatt izgulsz, ott van az ideiglenes diákod, ami mindenre jó.


Ragasztgatni meg nem kell, ha nem ismered a körülötted lévő világot, akkor főleg nem.


De szerintem ez a téma lezárható, mert már sok mindent nem lehet kihozni belőle.

2015. aug. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Itt válaszolok a privát kérdésedre, mert szerintem hasznosabb!


Valóban, érvényes még a diákigazolványod! Mivel:


362/2011 (XII. 30.) Korm. rendelet


"37. § (1) A tanköteles tanulók diákigazolványa érvényesítő matrica nélkül is érvényes azon tanévet követő október 31. napjáig, amely tanévben a tanuló a tanköteles kor felső határát betölti."


Mivel te a 2014/2015-ös tanévben töltötted be a korhatárt (16 év), ezért 2015. október 31-ig érvényes matrica nélkül.


Ezzel nem is foglalkoztam, mivel eléggé elterelődött a téma abba az irányba, hogy matrica átragasztgatás, meg egyebek.


Innentől kezdve javaslom, hogy vakard le a matricát, és élj vele boldogat! Aztán majd októberben kéred az érvényesítést a 2015/2016-os tanévre.

2015. aug. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!