Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet akkor tenni ha...

Mit lehet akkor tenni ha valaki nem hajlandó elköltözni?

Figyelt kérdés
Pár hónapja elváltam és most már lenne pénzem elköltözni illetve kifizetni őt. Szeretnék itt maradni a lakásban nem szeretnék elköltözni és ha felajánlom neki hogy kifizetem nem hajlandó elfogadni viszont ő sem akar engem kifizetni illetve a lakást se hajlandó eladni, lehet valamit tenni ez ellen jogi értelemben?

2015. aug. 3. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Jogilag tehetetlen vagy. Ha a lakást a házasságotok alatt szereztétek, ugyanannyi joga van maradni, mint neked. Elővételi joga van, de kötelezhető kivásárolni a részedet.
2015. aug. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor sajnos tehetetlen vagyok, azért köszönöm a választ
2015. aug. 4. 08:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Jogiúton ! Kizárt dolog, hogy patt a helyzet!
2015. aug. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Nem tehetetlen!

Ez hülyeség.

Kérvényezni kell bíróságon a közös tulajdon megszüntetését.

Erre nem mondhat nemet, mert senki sem kötelezhető arra, hogy közös tulajdona legyen valakivel, aki ezt nem akarja.

Ez általában úgy szokott történni, hogy egyik fél sem tudja kifizetni a másikat, ezért az ingatlant kényszerértékesítik.

De a te esetedben elővételi jogod lesz, így bíróság közreműködésével ki tudod őt fizetni, és felszólíthatod, hogy hagyja el az ingatlant.

Ha nagyon elfajulna, kilakoltatást is lehet kérni.

Ha a pénzed megvan, akkor már csak az idő az ellenséged, mert ez az egész nem 1-2 hét lesz.

2015. aug. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elnézést, nem voltam elég körültekintő. Utolsónak teljes mértékben igaza van, kérdező!
2015. aug. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat sokat segített köszi
2015. aug. 6. 08:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!