Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez így elegendő a feljelentésh...

Ez így elegendő a feljelentéshez? Zaklató ismerős.

Figyelt kérdés

Folyamatosan zaklat. A mai napra úgy kényszerített ki tőlem egy találkozót, hogy egy kompromittáló fotó/videó elküldésével fenyegetett meg. Természetesen a páromnak küldené el. Amikor kérdeztem, milyen fotóról/videóról van szó, nem írt konkrétumokat, csak azt, hogy érdekes dolgok láthatóak a felvételeken. Két hete zaklat folyamatosan, fenyegetésekkel tarkítva, "egy telefonomba kerül, és repülsz a párodtól", stb. Két hétig ezzel az illetővel laktam, mivel a párommal szakítottunk, de most újra együtt vagyunk. Most elmondása szerint írt dolgokat a páromnak. Az elhatározásom az, hogy ha párom hazaért (egyébként őt is zaklatja mind telefonon, mind facebookon), akkor megtesszük a megfelelő lépéseket, és feljelentjük a rendőrségen zsarolás, becsületsértés, és zaklatás miatt. Addig kedvesen igyekszem beszélgetni vele facebookon. Szerintetek?


21L



2015. júl. 25. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Becsületsértés magánvádas téma, nem rendőrségi ügy...

Zsarolásért fel kell jelenteni.

A rendőrök segítenek..

2015. júl. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor melyik a jobb, telefonálni a rendőrségre a 107-es segélyhívó számon, vagy inkább battyogjunk be?
2015. júl. 25. 14:20
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezzel az illetővel nem volt semmi:D
2015. júl. 25. 15:32
 4/10 anonim válasza:
Valakivel valami biztosan volt, mert zsarolható vagy.
2015. júl. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szántóvető ***** válasza:
zaklatásért kell feljelenteni.jó ha vannak bizonyítékaid,bár ha telefonon hívogat akkor az úgyis visszakereshető.
2015. júl. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én bemennék és egy nyomozónak elmondanám a történetet.
2015. júl. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megint mondom: Nem volt semmi. Egy forintot nem kellett szinte rám költenie az illetőnek. Maximum láthatott meztelenül, amikor zuhanyoztam, meg egyszer mikor előtte kellett öltöznöm, de akkor is vigyáztam.
2015. júl. 25. 16:05
 8/10 anonim ***** válasza:
A Btk 222. § (1) bekezdésébe ütkoző zaklatás vétsége miatt mindketten (Te és a párod is) feljelentést tehettek. Zsarolás szóba semkerülhet, hiszen az egy vagyon elleni bűncselekmény.
2015. júl. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó ebben biztos vagy?


Az nem zsarolás, ha pl szexet vagy egyéb nem pénzbeni dolgot követel?

2015. júl. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 A napi munkám része néhány évtizede.


A zsarolás (Btk. 367.§) a Btk XXXV. fejezetében szerepel, aminek a címe: a VAGYON ELLENI erőszakos bűncselekmények.


Az követi el, aki JOGTALAN HASZONSZERZÉS végett mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, és ezzel VAGYONI HÁTRÁNYT okoz.


Ha megnézed az általam kiemelt részeket (jogi nyelven: tényállási elemeket), akkor magad is láthatod.


Ha szexet követel (de nem erőszakkal vagy - a jog nyelvén - élet vagy testi épség elleni közvetlen fenyegetéssel), akor az ún. szexuáis kényszerítés (Btk 196. §). Ha más, nem forintosítható dolgot, vagy tevékenységet követel, akkor csak abban az esetben bűncselekmény, ha az jelentős érdeksérelmet okoz. Ez kényszerítés (Btk 195. §).

2015. júl. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!