Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Én pedig majd a zsebemben...

Én pedig majd a zsebemben hagyom a jegy, vagy bérlet árát. Rendben? Vélemény?

Figyelt kérdés

[link]


Én is költségtakarékossági okokból.


Amúgy én mikor ritkán BKV-zok, nevetek azokon akik jegyet kezelnek villamoson, buszon, illetve állnak sorban a BKV pénztárainál. Ti is nevettek?


Én nagyon ritkán veszek jegyet, akkor is csak max metrora, oda is csak miután nem tudtam átjutni. Mert pl. este volt és kevesen mentek. Tavaly viszont 4 hónapig, míg voltam egy Déli Pályaudvar környékén lévő munkahelyen, az Örs Vezér terétől minden hétköznap metróztam oda-vissza, mivel így hamarabb beértem reggel. Meg ugye délután is, mivel akkor meg a többi hazaigyekvő miatt van dugó. 4 hónapon keresztül minden hétköznapot megcsináltam néhány ezer forintból. Bejáratnál sok ember, simán átsunnyogtam, volt mikor utánam jöttek, nagy keményen 2-3 lépést, mivel nem ellenőrök és nem hagyhatják el a helyüket sem. Kijáratnál pedig ha ellenőr volt, csak mentem előre mint egy tank, mikor egyszer belémkapaszkodott egy ellenőr, elrántottam és elfutottam.


Mindezt költségtakarékossági okokból, mivel 80 ezer forintot kerestem havonta.


Ha nekik joguk van erre, akkor nekem is így adófizetőként!



2015. júl. 8. 09:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
21%

Persze, mert ha nem fognak bliccelni az emberek, akkor majd lesz klíma.

Ahha, persze:D

Ugyan úgy ellopnák!

2015. júl. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 kovpet ***** válasza:
100%

"Fogadjunk, hogy azt sem tudják mi az Ncore és minden könyvet, programot, játékot, windows-t megvesznek eredetiben."


Igen, nem lopok. Semmit. Meglep?

Windowst nem használok. Fizetős szoftvert sem, de ha kell, megveszem (pl mobilra szoktam néha).

2015. júl. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Ha nem lenne egy darab bliccelő se, akkor is ugyanilyen rossz lenne a szolgáltatás szinvonala, mert akkor a politikusok mégtöbbet lopnának.


Amúgy a kenyérért fizetek, meg a benzinkúton szintén. A tömegközlekedésért is épp eleget fizetek, világon itt a legmagasabb az áfa, itt van a legtöbb adó. A BKV koszos, régi, lepukkant, igénytelen járművein akkor úgy gondolom jár nekem az utazás.

2015. júl. 8. 11:10
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Pedig tevedsz, nem jar.
2015. júl. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 hollófernyiges ***** válasza:
97%

Nem jár. Ha nem tetszik a busz, ne használd, mert a letöltéssel ellentétben konkrét kárt is okozol a BKV-nek, azt a benzinpluszt amit el kell égetni, hogy a csontos kis segged elvigye A pontból B pontba.


Ez a nekem jár, meg nevetek a hülyéken akik fizetnek, tipikus cigánymentalitás, gondolom tudod.

2015. júl. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

ezeket a klímás buszokat tőlünk vitték Debrecenből. nálunk az összes ilyen. de csak jelzem, hogy itt is nagyon ritkán indul be a klíma.sofőrje válogatja, de nem nagyon megy. távolsági buszokon pedig meg lehet főni.

ez van, le kell nyelni, ha nem tetszik akkor menj kocsival. de aki busszal/metróval/trolival/villamossal akar utazni, az fogadja el, hogy nincsen ingyen. de még mindig olcsóbb a bérlet, mint a benzin(sok esetben)

2015. júl. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
90%

" de még mindig olcsóbb a bérlet, mint a benzin(sok esetben)"


Ha nincs valamiféle kedvezményed, diák, nyugdíjas...stb, akkor az autó nem kerül sokkal több pénzbe.Persze, a fenntartás, szerviz ....stb


De, ha kiszámolnád, hogy az életedben mennyi időt pazarolsz arra, hogy a megállóban ácsorogsz, igen meglepődnél.


Az autó az idő miatt jobban megéri, még ha anyagilag drágább is.

2015. júl. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
66%

"Az autó az idő miatt jobban megéri, még ha anyagilag drágább is."

Gondolom akkor is ezt mondod, amikor elsuhan melletted a dugóban a villamos, vagy a buszsávban a busz. Vagy amíg te állsz, addig 6-8 metró elmegy a föld alatt. Az autós közlekedés Budapest méretű városban nem tartható fent ilyen mértékben, tehát nem lehet opció.

2015. júl. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

tekintettel arra, hogy mi normálisak, akiknek nem jut eszébe lopni, nemigen vagyunk agresszívek sem, mindig a rövidebbet fogjuk húzni ezekkel szemben.

Nekem is van olyan kollégám, hiábafehérbőrű, onnan jött, a pofám leszakad, miket csinál, és gátlástalanul érvényesül.

"Csalni, lopni nem szégyen, csak ne vegyék észre .... :("

2015. júl. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!