Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen önvédelmi fegyver...

Milyen önvédelmi fegyver lehet nálam?

Figyelt kérdés
Elsősorban ütőfegyverre gondolok, de bármit meghallgatok. A kés nekem nem tetszik,mert megszúrom, úgy hogy esetleg meghal, akkor engem vesznek elő hogy miért védtem meg magam, esetleg kiveszi a kezemből, és ő támad rám vele, vipera, boxer kizárva, mert a viselése tilos, pedig nekem a vipera a legszimpatikusabb, mert erős és hosszú, ha késsel támadnak esetleg, akkor könnyebben hozzáférek a támadóhoz. Gázpisztoly kizárva, mert 18 év alatti vagyok, és szerintem akkor sem kapnék fegyverviselésit, a paprikaspray meg szerintem nem valami hatásos,főleg ha többen támadnak rám, esetleg ki is fogyhat, meg azért az gondolom nem teljes mértékben zsebben szállítható, tehát ezért hanyagolnám, valami olyasvalami kell ami egyből előkapható. Gondolom akkor mindent ellőttem, igaz?
2015. júl. 5. 22:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

'Megkérdezhetem hogy melyik bolygón élsz?Vagy csak tetteted a hülyét mint aki nincs tisztában a valósággal?'


Ezen a bolygón, kérem tisztelettel. Vagy mindenkinek azt kellene kántálnia, a törvény különbséget tesz érinthető/büntethető és érinthetetlen közt?

Azaz: vkit ugyanazért lesittelnek, vkit pedig bocsánatkérések közepette elengednek.

2015. júl. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Ezt akarod akkor hallani? Hogy van kivételezés a törvénykezésben?
2015. júl. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

#4

Ha megölsz egy embert Magyarországon akkor mindenképpen elővesznek, ne félj.

2015. júl. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

#11


Rosszul fogalmaztam.A törvény valóban nem tesz különbséget az elkövetők között,de akik a döntést hozzák azok igen.Tehát egy cigánynak többet elnéznek mint egy magyarnak.Ha egy cigány ver magyart az szegény megélhetési bűnözőnek számít.Ha egy magyar ver cigányt az pedig rasszista közveszélyes bűnöző


De eleve a törvény is hülyeség,hogy csak arányosan védheted meg önmagadat.Most miért várjam meg azt hogy az illető üssön meg előbb vagy vegye elő a kését és szúrjon le?

2015. júl. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"De eleve a törvény is hülyeség,hogy csak arányosan védheted meg önmagadat.Most miért várjam meg azt hogy az illető üssön meg előbb vagy vegye elő a kését és szúrjon le?"

Ez nincs is így, jó ideje már nincs arányosság. De azért osztottad itt az észt rendesen, mikor nem is ismered a jogszabályt...

2015. júl. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem kell megvárni, de azért, ha csúnyán néz rád valaki, még nem késelheted meg, mondván, hogy támadni akart...
2015. júl. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Semmilyen ütőfegyver nem létezik, amit civilként magadnál tarthatsz jogszerűen. 18 év alatt egyébként az engedély nélküli verziókat (pl paprikaspray) sem tarthatod magadnál, sőt, törvényes úton hozzá sem jutsz addig. A legjobb önvédelem a konfliktuskerülés.
2015. júl. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

'A legjobb önvédelem a konfliktuskerülés.'


Mi van, ha nem kerülhető el a másik fél jóvoltából a konfliktus? Ezt is bele kell venni a pakliba.

2015. júl. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

'Ha egy cigány ver magyart az szegény megélhetési bűnözőnek számít.'


Mióta? Ha valaki megtámad, akkor igenis jogomban áll megvédeni magam. Nem szoktam a jogokon lovagolni, de ez számomra marhaság. T.i.:nem védekezhetek az ellenem irányuló erőszakkal szemben.

2015. júl. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kieg.:Függetlenül attól, melyik nemzetiséghez tartozik.
2015. júl. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!