Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A hatóságok miért hagyják...

A hatóságok miért hagyják büntetlenül az interneten elkövetett becsületsértő, durván gúnyolódó, megalázó és lejárató kommentek többségét?

Figyelt kérdés
Velem már többször megtörtént, hogy a tudományos és szakmai munkásságommal kapcsolatban a bulvársajtó hazug, rágalmazó és kifejezetten lejárató célú cikkeket adott közre nem csak nyomtatott formában, hanem az interneten is. Köztudott, hogy az ilyenek ellen csak hosszú évekig elhúzódó és meglehetősen költséges polgári peres eljárással lehet érdemben védekezni. Az ilyen perek azonban többnyire csak 5-10 év alatt zárulnak le. Ugyanakkor a rágalmazók irományai olykor órákon belül több tucat internetes honlapon is megjelennek. Az azokat olvasók pedig a még durvább kommentekkel növelik a szenzációhajhász bulvárlapok olvasottságát. Elvileg feljelentést lehet tenni a becsületsértő és más módon mocskolódó internetes közlemények ellen a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságnál, sőt még a Google szerkesztőinél is. Tapasztalataim szerint azonban azok olykor még a bíróságoknál is lassabban, a keresztkérdések sokaságával, továbbá a laikusok számára nehezen értelmezhető jogi szövegelésekkel reagálnak a bejelentésekre. S mire egyáltalán tesznek valamit, addig hetek vagy hónapok telnek el. A rágalmazók és gúnyolódók pedig az interneten addig is élvezkednek. Mindezek ismeretében mit tehet az internet révén szinte ezerszeresen megrágalmazott, kigúnyolt, kicsúfolt, abszolút lejáratott és pereskedésre pénztelen ember? Egyáltalán, miért nem büntetik érdemben az interneten mocskolódó bloggereket és más kommentelőket? Szerintem ugyanis esetenként nem pusztán egy-egy embert, hanem a lélektani hadviselés engedésével az egész országot is lejáratják. Méghozzá azzal, hogy az ilyen bűntettek ügyében szerintem lassan és bürokratikusan járnak el a hatóságok.

2015. jún. 18. 15:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Manapság ezzel nem tudsz mit kezdeni. Akkor szenny emberek létenek amit én korábban el sem tudtam volna képzelni.

Aki valami értelmeset csinál azt megpróbálják besározni.

Ne foglalkozz vele

2015. jún. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Mit írtak rólad? Milyen tudományos munkád van?
2015. jún. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag csak zsidózást, a cigányozást és a holokauszttagadást büntetik. Minden más "megengedett". Ha ezerrel szidják, pocskondiázzák a magyarokat, a magyarságot, azt nem büntetik. Hát, fura dolgok vannak itt, az biztos.
2015. jún. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Rendkívül kínos, de továbbra is viselni kell, hogy közszereplőként szidhatják az embert. Ha nem tetszik, ne legyen közszereplő, és ennyi.
2015. jún. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Ismered Puzsért? Ismered Hajdút? Akkor keress rájuk, hogy most miért járogatnak bíróságra majdnem hetente.


Szóval szerintem tegyél feljelentést, ha megalapozottnak érzed.

2015. jún. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Mivel ez nem közvádas bűncselekmény, így hatóságok nem foglalkozhatnak ezekkel, míg a sértett magánindítványt nem tesz. NMHH-nak nem feladata a sértett védelme (legalábbis nem olyan módon, ahogy a kérdésben gondolod), Google-nek mégannyira se.

Amúgy imádom, mikor hasraütve kitalálnak számokat, 5-10 év... ezen jót röhögtem.

2015. jún. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%

Meg kell vizsgálni minden körülményt mielőtt intézkednek, csak úgy jogszerű. Ha minden utánajárás nélkül intézkednének, oda lenne a jogbiztonság, mivel bárkit ki lehetne készíteni hamis vádakkal. A Filmbarátok egy részét is villámgyorsan letiltották, pedig nem is volt jogsértő, csak a forgalmazót zavarta, hogy nem tetszett nekik a film.


Egyébként közszereplőt lehet véleményezni, ahogy tudományos-jellegű megállapításokat is.

Kíváncsi lennék a munkásságodra én is, úgy könnyebb lenne válaszolni.

2015. jún. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Szerintem a baj ott kezdődik, hogy a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság tisztviselői meg sem hallgatják sem a panaszost, sem a bepanaszoltat. Csak e-mail-ben üzengetnek, lekezelő módon kioktatnak és legjobb esetben is csak az előre fizetős polgári peres eljárásra biztatnak. Ami meg a szakmai és tudományos munkásságom iránti kíváncsiskodást illeti, az önmagában is mutatja, hogy még ezen a honlapon is esetleg csak újabb gúnyolódó kommentekre számíthatok. Ha nem így lenne, akkor a honlap tulajdonosa nem pontozná eleve kétharmadnál többre a kérdezőt. Egyébként nem vagyok sem közszereplő, sem Puzsér, csupán egy magyar a sok közül.
2015. jún. 18. 19:11
 9/25 anonim ***** válasza:
83%

"Ami meg a szakmai és tudományos munkásságom iránti kíváncsiskodást illeti, az önmagában is mutatja, hogy még ezen a honlapon is esetleg csak újabb gúnyolódó kommentekre számíthatok."


Ez meg honnan jött? Csak többen is kíváncsiak voltunk mindenféle hátsószándék nélkül. Egyébként, ha elárulnád, akkor az is kiderülhetne, miért támadják ennyire a tudományod.


"Ha nem így lenne, akkor a honlap tulajdonosa nem pontozná eleve kétharmadnál többre a kérdezőt."


Ez érthetetlen, milyen pontozásról beszélsz?

2015. jún. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Itt most nem csak rólam van szó. Azt a kérdést tettem fel, hogy: "A hatóságok miért hagyják büntetlenül az interneten elkövetett becsületsértő, durván gúnyolódó, megalázó és lejárató kommentek többségét?" Erre pedig nem kaptam választ senkitől.
2015. jún. 19. 09:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!