Mi ez az amerikai büntetéskiszabási szokás, hogy
évszázadokat is osztanak?
Figyelt kérdés
Egy kedves jogász, szakértő, vagy akár olyan is, aki az USA-ban élt, meg tudná mondani, hogy milyen szempontok, és törvények alapján szabják ki az ilyen ítéleteket, mint háromszoros életfogytiglan, 161 év, 1343 év, vagy akár 30000 év?
Ez azért van, hogy mindenképp a börtönben rohadjon meg.
Ugye jó magaviseletért feleznek meg stb.
Így hiába minden, még így is marad a nyakában vagy 100 év.
2015. jún. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
2/11 A kérdező kommentje:
JA, de vmi határ mint nálunk nincs? Csak összeadják a büntetéseket, és kész?
2015. jún. 8. 19:18
3/11 anonim válasza:
Ott minden egyes büntetési tételt külön vesznek és összeadják őket.
Így jönnek ki ezek a nagy számok.
2015. jún. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
4/11 A kérdező kommentje:
Aha... és ilyeneknél, hogy háromszoros tényleges életfogytos? Meg a rabok 2/3-a az életfogytosok közül tényleges... szóval...
Szerintetek van értelme?
Mi a neve ennek az ítélkezésnek?
2015. jún. 8. 19:26
5/11 szántóvető válasza:
persze hogy van értelme,lásd 1-es választ.a szigorú büntetési tételek meg a halálbüntetés egyike azon keveseknek amelyeket érdemes lenne átvenni tőlük.
2015. jún. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
6/11 anonim válasza:
Ebben az egyben követhetnénk őket. Abszurd, hogy ott van a norvég Breivik, leölt 80 embert, és kap 20 évet. Nálunk még legalább van tényleges életfogytiglan, bár az EU azt is kifogásolja. De én igenis azt mondom, ha valaki ilyen szinten megszegte a törvényt, hogy ennyi embernek ártott, és ennyi bűnt elkövetett, az igenis rohadjon meg egy börtönben. Ezt jól csinálják az amcsik, ha valaki megölt már mondjuk 6 embert életében, akkor senkinek se legyen kétséges, hogy soha a büdös életben nem fog már megjavulni, és bármikor megölhet egy 7-et. Feleljen akkor minden egyes emberért egyesével, és ki se jöhessen a börtönből.
2015. jún. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
7/11 anonim válasza:
Nem az EU ugat, hanem az Emberi Jogi Bíróság. ET nem egyenlő az EU-val.
A norvégokat meg felesleges az amerikaiakhoz hasonlítani, mert más a büntetés célja a két országban; az amcsiknál a zéró tolerancia elvét vallják és azt, hogy a bűnösnek bűnhődnie kell, a norvégok azt, hogy a bűnöst át kell nevelni, meg kell javítani. Mondanom se kell, hogy a norvégok rendelkeznek az egyik, ha nem a legjobb bűnözési statisztikával az egész világon, konkrétan börtönöket kell bezárni a kihasználatlanság miatt.
A kérdésre válaszolva; a halmazati büntetés miatt van ez, nálunk ennek a maximuma 25 év.
2015. jún. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
8/11 anonim válasza:
Ez egy rendkívül jó büntetési rendszer. Nálunk, ha valaki elkövet több bűncselekményt, megkapja a legsúlyosabbért járó büntetést, plusz halmazatiként pár nevetséges dolgot (közügyektől eltiltás, stb). Amerikában kicsit okosabban mérik meg az elkövetőket. Elkövetett bűncselekményenként szabják ki az érte járó büntetést. Azonban ha bármilyen kedvezményt is kapna az elítélt, (pl a gyakran emlegetett harmadolás) akkor is garantált, hogy a büdös életben nem kerül többé szabadlábra.
2015. jún. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hasznosak! :) Jöhet még...
2015. jún. 12. 18:46
10/11 anonim válasza:
Talán még az is benne van, hogy aki lehúz 230 évet és még él annak a genetikája igencsak hasznos lehet a társadalom számára, mint tudjuk a bűnözési hajlam nem öröklődik csak nevelés kérdése.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!