Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen iratok maradnak fenn...

Milyen iratok maradnak fenn egy bűncselekmény után?

Figyelt kérdés

Milyen adatok maradnak meg a rendőrségen/ügyészségen/bíróságon, amelyek bizonyíthatják, hogy valaki bűncselekményt követett el?


Úgy tudom, hogy bűnügyi nyilvántartásba felvett adatokat egy idő után törlik. Ezen kívül a daktiloszkópiai nyilvántartásba felvett ujjlenyomatokat is törlik egy idő után.


Mi az, ami megmarad?


A személyazonosító adatok és fényképek nyilvántartását úgy tudom, hogy nem törlik ki.

Itt mi szerepel konkrétan? Azok a fényképek, amelyeket a rendőrség készített a helyszínen a bűncselekményt elkövetőről (tehát, mikor mutogatni kell a gyanúsítottnak, hogy pl. hol mászott be a kerítésen), az ebben a nyilvántartásban van?


A bíróságon a jegyző által felvett adatokat a büntetőeljárás végén megsemmisítik?


Vagy esetleg nincs valami irattár, vagy archívum, ahol örökké tárolják a bűnügyi vagy a daktiloszkópiai nyilvántartásba felvett adatokat, további egyéb bűnügyi iratokat és bizonyítékok iratait stb.?


(pitiáner bűncselekményről van szó, nem egy olyanról, amiről cikkeztek volna az újságok)



2015. jún. 4. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez ne foglalkoztasson, egyrészt mert nagyon hosszú idő múlva törlik, másrészt azért, emrt nem elektronikus formában marad fent az anyag, magyarán mappában és azt a büdös életben soha senki nem fogja elővenni újra.
2015. jún. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de előbb-utóbb a mappákat is selejtezik?
2015. jún. 4. 17:06
 3/7 anonim ***** válasza:
inkább utóbb, de igen.
2015. jún. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
azt megkérdezhetem, hogy honnan tudod biztosra? és, hogy az "utóbb" kb. mennyi időt jelent
2015. jún. 4. 19:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Régebben olvastam, mert rabosítottak és kíváncsi voltam... 100%-ra nem tudom persze, de utána lehet olvasni a megfelelő törvényekben (adatkezelési tv asszem). Abban viszont biztos vagyok, hogy egyes adatok megsemmisítésére vonatkozó előírások biza' évtizedekben vannak megadva :D
2015. jún. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

ezzel kapcsolatban ezt találtam:


2011. évi CXII. törvény az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról

[link]


de ebben én nem találok infót, hogy hogyan és meddig kezelik a bűncselekménnyel kapcsolatban keletkezett adatokat. ha megkérlek rá, megkeresnéd azt a törvényt, amiben benne van?

2015. jún. 5. 18:39
 7/7 A kérdező kommentje:

vagy esetleg a bűnügyi nyilvántartási rendszerről szóló 2009. évi XLVII. törvényben olvastad ezeket?


[link]

2015. jún. 5. 18:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!