Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem tudom kifizetni a...

Ha nem tudom kifizetni a testvéreim örökségét azonnal, mi a legrosszabb, ami rám vár?

Figyelt kérdés

Hagyatéki tárgyalás elé nézek, édesapám meghalt. Kb 10 éve a ház 8/12-részét megvásároltam a féltestvéremmel közösen. (Enyém 5/12, Tesómé 3/12) Másik két féltestvérem nem egyezik bele abba,hogy a fennmaradó részt, amit ők örökölnek részletekben fizessem ki. Azt akarják,hogy hitelt vegyek fel, ami nem lehetséges, mert még csak 19 éves vagyok, munkám nincs és az elkövetkező 4 évben szándékomban áll tanulni. Azzal fenyegetőznek,hogy a részüket el fogják adni. (Egyébként ez a rész gyakorlatilag egy szoba nagyságával egyenlő...) Elvileg nekem elővásárlási jogom van, illetve a másik testvéremnek, viszont tudtommal ez csak akkor lép érvénybe,hogy ha azonnal KP-ban ki tudom fizetni a testvéreimet, részletfizetés nem kivizelezhető. Édesanyám a ház haszonélvezője, de nem tulajdonosa.

Tudom,hogy joguk van az örökségükhöz, de sajnos jelen pillanatban egyszerűen nincs rá lehetőségem,hogy 1,5 milliót csak úgy zsebből kifizessek.


Mi a legrosszabb, ami rám várhat?! Tud valaki valamit tanácsolni? (Tudom, ügyvédhez kell fordulni... De sajnos anyagi okok miatt ez a lehetőség sem jöhet szóba.)


Kérek minden válaszadót, hogy amennyiben biztosan tudja,hogy mi várható, azt jelezze, mert ötleteink nekünk is vannak, de jó lenne valami biztosat tudni.


Előre is köszönöm mindenkinek a segítségét!


2010. febr. 25. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ki vesz meg ennyi részt? És mivel haszonélvezeti jog van rajta hiába adják el a részt a résztulajdonos nem veheti birtokba, be se léphet a házba ha édesanyád nem engedi meg.
2010. febr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát igen... Ezen én is nagyot néztem,hogy merész dolog eladni azt a részt... Meg kérdéses az is,hogy a beleegyezésünk nélkül eladhatják-e... (Bár a saját részüket lehet... De mivel ikerház, ez még bonyolitja a dolgot, mert a szomszéd is beleszólhat, ha jól tudom... De ebben sem vagyok biztos...)


Mindenesetre megnyugtató, amit mondasz! Köszönöm szépen a segitséget!

2010. febr. 25. 23:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Nos, féltestvéreidékkel ne foglalkozz.

Van egy házrészük, ami eleve eladhatatlan. Ki akar fizetni egy folyosóért és egy fél konyháért???

Másrészt még az a házrész is haszonélvezettel terhelt, tehát ha meg is veszi valaki a folyosót, még oda se teheti be a lábát, míg anyukád él.

Gondolod, hogy létezik ember, aki ezért pénzt ad???

Ha igen, akkor amennyiért ő megvenné, annyiért te is meg fogod tudni venni (kb. 18 Ft).

Tehát ne mondj le az elővásárlási jogról, csak akkor, ha hoz egy olyan vevőt, aki valóban meg is venné az ingatlanrészt (szándéknyilatkozatot írjanak róla, benne az árral!)

Kizárt dolog, hogy talál ilyen embert, tehát nyugodtan alhatsz a következő 20 évben...


Majd ha lesz pénzed, megveszed. Ha nem akarja eladni, úgyis jó, nem fér a tulajdonához addig.

Ja, azt tudjátok ugye, hogy a TULAJDONOSOKNAK kell fizetni a nagyobb, állagvédő beruházásokat! Tehát ha pl. elromlik a kazán, vagy vízszerelőt kell hívni, akkor nekik is fizetniük KELL arányosan a költségeket! Úgyhogy jobb, ha nem pattognak, mondd meg nekik, ha lesz pénzed, rögtön fizetsz és addigis megígéred a türelméért cserébe, hogy nem kéritek el ezeket a költségeket, de csak mert NAGYON kedvesek vagytok.

2010. febr. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ne tudd meg, mennyire megnyugtattál! Köszönöm szépen!
2010. febr. 26. 11:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyen esetekben eldurvulnak a dolgok és az nyer akinek nagyobb a szája. Ha patognak, határozotan értesétek meg velük hogy nem adhatnak el valamit ami nem teljesen az övék. Mindenkép keresd fel a helyi önkormányzatot ott kell hogy legyen ingyenes jogsegély.
2010. febr. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mindenképpen utánajárok a dolognak! Örök hálám minden válaszadónak!
2010. febr. 27. 13:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!