Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményetek a holokauszt...

Mi a véleményetek a holokausztról és a hozzá kapcsolódó törvényről?

Figyelt kérdés
2010. febr. 25. 07:13
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Kedves Előző:

"Ez a törvény szerintem előrevetít egy olyan lehetőséget, amire gondolni is csak félve merek, de már előfordult a történelemben. Valahogy így kezdődhetett el például a palesztinok táborokba kényszerítése is, és félek hogy a hazám is erre a sorsra jut az ilyen törvények és az ezeket helyeslő emberek miatt. Súlyosan elnyomónak, rasszistának tarom továbbra is ezt a törvényt."


Megoldási javaslat? Nem kekeckedek, tényleg érdekel a véleményed. Hogyan lehet megakadályozni, hogy ezt bevezessék?

2010. márc. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:

egy idézet valahonnan a netről :


"A holokauszt-tagadást ellenző törvényről is – a már sokszor emlegetett – Orwell 1984-e jut az eszembe, és én zsigeri undort érzek minden iránt, ami az abban leírtakra kicsit is emlékeztet. Eszembe se jutott volna bármikor is azt mondani, hogy a zsidókat nem is irtották ki milliószámra, de az, hogy erőszakkal kényszerítenek arra, hogy ne jelenthessem ki az ellenkezik mindennel, amiben hiszek!"

2010. márc. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a szólásszabadság korlátozása nem megoldás, főleg ebben az országban.

Ráadásul ettől csak hitelesebbnek fognak hatni a "tudományos vitáról" szóló érvek.

Tudományos vita nincs, legfeljebb abban az értelemben, ahogy a kreacionizmus és az evolúció elmélete között. A szélről kiabál be néhány sanda szándékú ignorámusz. De a hülyeség akkor is egyetemes emberi jog.

2010. márc. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
Szerintem sem kellene ennyire verni az asztalt! Igen, megtörtént. De ma már nem léteznek (vagy csak vagyon kevés számban) nácik. Ez volt a II Vh... Sok ilyenért lehetne elégedetlenkedni... csak egy példa... A magyarok a Don-kanyarban Voronyezsnél...
2010. márc. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Babuci222 ***** válasza:
Én a holokausztot nem láttam, semmi közöm nem volt hozzá, miért kell én hallgassak vagy hamut szórjak a fejemre és meakulpázzak azért, amit az mai generációs zsidók sem láttak.Azért megbüntethetnek,ha részese vagyok ilyen eseményeknek, de azért nem, hogy hiszem vagy nem, amit nem láttam.A tanút is csak akkor fogadja el a törvényszék, ha látta, ha csak hallotta akkor nem. Ez a holokausztos törvény a törvény szellemének, a magyarság megcsúfolásának minta példája. Persze a magyarok kollektív "bűnösségéről" lehet beszélni, de az újvidéki szerbvérengzésekről nem!
2014. nov. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Babuci222 ***** válasza:
Amiért a barátod kiskorú, ameddig a "megrontás" nem bizonyított csak a barátságért nem büntetnek. Viszont te sem lehetsz a templom ajtója, ezért könnyen botrány lehet belőle.Az ilyen nem összeillő barátságoknak mindig van egy mellékzöngéje. Én sem hiszem, hogy éppen bibliakör a ti barátságotok. Inkább keres magadnak korban is megfelelő barátot ne bolondíts el egy kiskorút.Az ilyen leányokra, nőkre a nagy közönség midig kancsalul néz. Ha tőlem függne én megköveznélek!
2014. nov. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!