Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel tudnak engem jelenteni...

Cintikebabby kérdése:

Fel tudnak engem jelenteni egy facebook beszélgetés alapján?

Figyelt kérdés

A történet a következő

Én Ausztriába dolgozok fodrászkodok mellék állásba házhoz járok magyaroknak olcsón hajat csinálni hajakat hosszabbítok pontosan de viszont feketén az egyik vendég elégedetlen volt mert pár hajtincs lejött neki és követelte vissza a pénzt én fel is ajánlottam mivel garancia van rá ezért a munka dijra vtvelégedetlen azt vissza is adom de a szép hajat nem áll módombavissza venni vagy is a nagykernek mivel nem hibás de követeli rajtam az egészet amit igazságtalannak látok a munkadijat vissza is adom de ő feljelentéssel fenyeget meg teheti? Csak egy facebook beszélgetés van ami nem is a saját nevemen zajlott hanem egy külön fodrász oldalamon nincs rólam neki semmi adat akkor fel

Tud jelenteni? Vagy ha esetleg valahonnan megszerzi akkor mik lesznek a következmények? Nekem magyarba vsn lakcímem nem is kint a kinti állam ezzel mit fog tenni? Köszönöm



2015. máj. 16. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem.

Ez polgári peres ügy lenne.

2015. máj. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben visszafizetném neki. Feketén dolgozol, ergo a kezében vagy. Ha valaki feljelentéssel fenyeget akkor füled-farkad be kell húznod és megtenni amit kérnek. Majd ha adózol akkor megengedheted magadnak azt a luxust hogy vitázz a kuncsaftokkal.


Nem az itt a lényeg hogy csak facebookon beszéltetek. Tudja hogy mit csinálsz, van hozzád elérhetősége, fel tud nyomni.

2015. máj. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Értem! De a lakcímem se tudja akkor is fel tud? Ráadásul

Én nem kint vagyok bejelentett lakcímen hanem itthon! Abban igaza van hogy a felrakásnál valami nincs rendbe hogy leesett neki pár ezt vállalom is de az egészet nem kellene kifizetnem de igen a markába vagyok és annyit követel amennyit akar a haját is kértem had nézzem

Meg de nem engedi azon se lepödnék meg ha nem is esett le hanem csak leakar húzni....

2015. máj. 16. 15:23
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok: habár nem vagyok tisztába az osztrák adójogi törvényekkel, de a cégalapítás ott sokkal kedvezőbb, és az ember körmére se néznek olyanok miatt, hogy nem adott számlát a kezdeti stádiumban. Magyarán úgy működik a dolog, hogy belekezdesz, és ha működik, akkor alapítasz céget és akkor kezdesz adózni. Én a helyedben nem paráznék, egyáltalán nem vagy a kezében, ilyen piti ügyekkel nem foglalkoznak; többe kerül a te adókikerülésed bizonyítása, mint amennyi bejönne a büntetésből. Kérd vissza tőle a hajat és add vissza azt amit kaptál és felejtsed el azt az emberkét. Tippelhetek amúgy, magyar az illető?
2015. máj. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát a haj ára amit a nagykerböl rendeltünk neki 200€ volt amit rajtam akar bevasalni.... A munka vissza adom de a hajat nem veszem visdza ez nem ify müködik... De nem értu meg! Magyar igen....
2015. máj. 16. 15:55
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem is csodálkozom, hogy magyar. Mondd neki, hogy pereljen be és hogy várod a keresetlevelet, rögtön el fog hallgatni.
2015. máj. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Na ezért nem szabad magyarokkal foglalkozni hazánkon kívül :)
2015. máj. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A fekete melóval ő is ugyanúgy beszopta. Írd meg neki, hogy hozza a számlát, visszaadod az árat. Ha nincs számla, nincs reklamáció.

Majd többet nem megy hozzád.


Egyébként normális számlás esetben a rosszul elvégzett munka után a rosszul beépített alapanyag ára is visszajár. Nem ő vitte a hajat, te adtad el neki szolgáltatás keretében.

2015. máj. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

elmész, levágod neki a hosszabbítást, és visszaadod a pénzt.

ennyi.

nincs fájás. ;-)

2015. máj. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom a garancia nálunk hajhosszabbitoknál igy szokott lenni akit ismerek mindenkinél igy van de mondtam oké akkor a munka dij vissza jár de neki at egész kell pláne nem is láttam tényleg leestek e...
2015. máj. 16. 16:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!