Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha lemondok az anyai örökségem...

Ha lemondok az anyai örökségemről ügyvéd előtt, arról kap tájékoztatást az anyám és a tesóm?

Figyelt kérdés

Mennyibe kerül kb. egy ilyen lemondónyilatkozat?Kicsi koromtól kezdve nem foglalkozik velem,mindig én kerestem őt.Úgy érzem és gondolom,hogy nem tartok igényt tőle semmire és a tesóm javára lemondanék.Viszont a temetésébe sem óhajtok,így beszállni,ha eljön az ideje.

Remélem ebben az esetben nem kell majd a hagyatékin egy forintot sem fizetnem!Nem kell a házából egy tégla sem stb...ő már kis koromban eldobott,én pedig ebben a formában szeretném megtagadni őt!

Köszi előre is a válaszokat!


2010. febr. 22. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell előre nyilatkozatot tenni csak ha aktuális. A hagyatéki tárgyaláson vagy az értesítéskor kell nyilatkozni a közjegyzőnek és akkor semmit nem kell fizetni.
2010. febr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy folytassam ha előre nyilatkozol akkor letétbe kell helyezni a nyilatkozatot az pénzbe kerül, de a hagyatékin már nem kell fizetni.
2010. febr. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Azért akarok éltében lemondani,mert halála után van a kötelező rész(felteszem ír majd végrendeletet a húgom javára)és,ha a kötelezőrészről nem mondok le éltében,akkor a hagyatékin már nem tehetem meg.Ha esetleg mégis,a közjegyzőt ugyanúgy fizetnem kell.

Ezért is érdeklődöm,hogy legyen meglepetés ez a lépés a húgomnak is és hát anyám nem tudom valaha szerezne e erről tudomást,mert talán neki az ügyvéd küldene egy papírt,hogy írja alá és vegye tudomásul?Szóval,az biztos,hogy éltében kell lemondanom az örökségről.

2010. febr. 22. 13:15
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A kötelesrészről is le lehet mondani a hagyatéki tárgyaláson és nem kell fizetni, csak akkor fizet valaki ha örököl aki lemond az nem örököl, és közjegyzői díjat se kell fizetni. És olyan nincs hogy alá kell az örökhagyónak írni egy értesítést.
2010. febr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A hagyatéki tárgyalás díjját ki kell fizetni az egyenlö arányban osztódik,nálunk úgy volt.

Esetleg a tesód mivel te lemondasz átveszi a költséget.

2010. febr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A hagyatéki tárgyaláson kell lemondanod a kötelesrészről, ez nem kerül így egy filléredbe se.

Anyád halálakor, vagy előtte közöld a testvéreddel, hogy lemondasz róla, ezért a temetési költségebe sem szállsz be.

2010. febr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egfy életben lévő ember "örökségéről" nem lehet lemondani, hiszen azt sem tudhatod, nem tagadott e ki nyomós okkal végrendeletileg .

Egyébként az ,hogy most van vagyona, háza, nem jelenti azt, hogy halálakor is meg lesznek ezek a javak. Egy feltételezett örökségről nem lehet lemondani

2010. febr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

603. § (1) Aki törvényes öröklésre jogosult, az örökhagyóval kötött írásbeli szerződésben egészben vagy részben lemondhat az öröklésről.


(2) A lemondást a szerződési akarat hiánya vagy fogyatékossága miatt ugyanúgy lehet megtámadni, mint a végrendeletet.


604. § (1) A lemondás csak akkor hat ki a lemondó leszármazóira, ha a megállapodás így szól, vagy ha az a kötelesrészt elérő kielégítés fejében történt.

2010. febr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!