A szabadságvesztés letöltése gyermekkel való kapcsolattartás vonatkozásában önhibának, vagy önhibán kívülinek számít?
Egy szülő börtönbüntetését tölti, a gyermeke látogathatná, de nem teszi. (nevelőszülőnél élő). A gyermek örökbeadhatónak lenne nyilvánítva, mert fél éve nem él a szülő a kapcsolattartás jogával. Nem él, mert nem is tud kimenni hozzá, gyerek nem megy.
Akkor nem lesz örökbeadható, ha önhibáján kívül nem látogat a szülő. Szerintetek ez minek számít?
gyámhivatalt kérdezzétek meg
a levél nem kapcsolattartás ? szerintem de !
A levél a kapcsolattartásnak csak az egyik formája. Viszont a szülőnek van egy olyan kötelezettsége, hogy legalább évente egyszer meg kell látogatnia a gyermekét. Ezt egy kicsit bonyolítja, hogy úgy is jó, ha a gyerek látogatja meg a szülőt. Itt az első kérdés az, hogy a gyerek vajon miért nem megy a szülőhöz. Hallottam olyan véleményt is, hogy mivel a levelezés és a telefonálás is kapcsolattartásnak számít, ezt is elfogadják.
A szülő esetében kérdés, hogy miért és mennyi időre ítélték el.
Ideális esetben pl. jó magatartásért kérhet és kaphat egy-egy szabadnapot, amikor is meglátogathatja a gyermekét.
De ami biztos, bármilyen furcsa is: a szabadságvesztés letöltése önhibán kívüli oknak számít a kapcsolattartásban. Tehát ettől semmiképp nem lesz örökbe adható a gyerek.
(Plusz ott van a másik vér szerinti szülő, aki ha eleget tesz a látogatási kötelezettségének, akkor máris kizárt az örökbeadás.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!