Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az alább részletezett esetben...

Az alább részletezett esetben a Fogyasztóvédelemhez érdemes fordulni?

Figyelt kérdés

Szüleim házában van egy 10l-es fali vízmelegítő a mosogatáshoz. Egyik nap nem kapcsolt be, így elvittem egy szervízbe, hogy javítsák meg, ill. vízkőtelenítsék. Ezért 17.000Ft-t fizettem. Egy szerelő feltette a vízmelegítőt és ekkor ért az első meglepetés. Az egész tartály tele volt vízkődarabokkal, sok időbe került kipucolni a rendszert. Ezután bekapcsolta, majd azt vettük észre, hogy a megszokott idő elteltével nem áll le magától. A csapot kinyitva forró gőz csapott ki. Vízmelegítő leszerel, szervízbe vissza. Az ottani csóka azt mondta, hogy az természetes, hogy tele volt vízkővel, mert ők csak átöblítették, nem tették nyomás alá, így nálunk jött ki a java. Szerinte a vízmelegítő jó, de vigyem vissza és megnézi. Szerelő kihív, leszed, én visszaviszem. Még aznap hívnak, hogy mehetek érte. A szaki szerint semmi baja, nála tökéletesen működik. Otthoni szerelő felteszi, de ugyanúgy nem kapcsol le, elkezdi forralni a vizet. Apám felhívja a szervízt, ahol közlik, hogy kimegy a szerelőjük, de fizetni kell a kiszállás+átnézés díját. Akkor is, ha kiderül, hogy mégsem jó a melegítő. Az ügyintéző még elég flegmán hozzátette, hogy miért hazudna a szerelőjük. Itt azért már eldurrant apám feje. Ő természetesen kifizeti a kért összeget a kijövő szervízesnek, ha felteszi és működik a melegítő. De ha nem működik, akkor miért is kéne fizetnie. Apám még azt ajánlotta fel, hogy fizessék vissza a 17 ezer Ft-t és tartsák meg a melegítőt, hiszen szerintük jó. A szervíz ezt sem fogadta el.


Mit tehetünk? Hová fordulhatunk?


2015. ápr. 9. 00:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenképp vegyétek fel velük a kapcsolatot, ne ide írkálj.
2015. ápr. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es! Már fel is vettem velük a kapcsolatot. Holnap lesz ügyintéző, aki pontosan elmondja, mit kell tennünk.

Köszönöm a segítségedet.

2015. ápr. 9. 14:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!