Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az iskola elhegyása 18év...

Az iskola elhegyása 18év felett szünetben?

Figyelt kérdés

Üdv.

Egy olyan kérdésem volna,hogy az iskola szó szerint bezárhat minden ajtót kulcsra és se ki-se be az 5.óráig?

Jelenleg 3 ajtón ez idő alatt lakat van a főbejáratnál pedig a portás nő sipákol ha ki szeretnénk menni dohányozni szünetben vagy esetleg a pékségbe mert suliban büfé sincs..


Mennyi joguk van hozzá hogy 19-20éves embereket nem engednek ki saját felelősségre?

illetve a házirend és btk egymást üti mert ez személységi jogok korlátozása.


Szó szerint vicc az egész már,kezdünk visszamenni az őskorba mikor kijárási tilalom volt.



2015. márc. 23. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mehetsz ki saját felelősségre, mert tanítási idő alatt az iskola felelőssége az, ami veled történik, ezt nem vonhatják vissza.


Amikor beiratkoztatok, elfogadtátok a szabályokat is.

2015. márc. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez rohadtul nem "személységi jogok korlátozása", még ha így létezne, akkor sem az lenne.
2015. márc. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
Jól látható, hogy ebben az országban semelyik intézményben nem zajlott le az állítólagos rendszerváltás. Minden megmaradt a kommunista Kádár korszak szintjén sajnos.
2015. márc. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Valaki tudna bármi konkrétat erről írni??

Van valami jogi út??


Az,hogy 18év felett az iskola felelős értem kicsit viccesen hangzik és butaság is.

Nagykorúként szerintem saját magam vagyok a felelős,ahogy a tetteimért is.


Elvégre a házirend nem írhatja felül az emberi jogokat.

Mert akkor én is írhatok egy házirendet Pl:kapura kiakasztom,hogy aki bejön azt bezárom a pincébe több évig.

tehát tud róla,és ugy jön be.

De szerintem ez rohadtul nem érdekelné a rendöröket...

(ez csak egy durva példa volt,de kb ugyanaz)

2015. márc. 23. 20:15
 5/10 anonim válasza:
100%

Nem arról van szó, hogy nem mehetsz ki. Szépen határozottan kisétálsz, és a portás semmit nem tud tenni, mert tényleg nem tarthat bent erővel. Viszont ezzel megszeged az iskola házirendjét, aminek fegyelmi eljárás lesz a vége, és ha ezt gyakran eljátszod, akkor valószínűleg kicsapnak. Nem korlátozzák a jogaidat, hanem meghatározzák az intézménybe járás feltételeit, olyan ez, mint egy szerződés, jól mondták előttem.

Mondjuk én se értek egyet vele, hogy nem lehet kimenni kajáért, de tényleg úgy van, hogy olyankor ők a felelősek érted, és ez bizony nagy munkahelyeken se működik majd másképpen, mert így van kitalálva jogilag, balesetbiztosítás szempontjából.

Viszont cigi nélkül ki kéne bírnod 6-8 órát.

2015. márc. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az,hogy 18év felett az iskola felelős értem kicsit viccesen hangzik és butaság is."


Pedig ez az igazság, ilyenkor az iskola felelős érted, ahogy a bejáráskor történtekért is, munkahelyeken is pontosan így van.


"Mert akkor én is írhatok egy házirendet Pl:kapura kiakasztom,hogy aki bejön azt bezárom a pincébe több évig.

tehát tud róla,és ugy jön be."


Más tészta, az iskola nyújt neked egy szolgáltatás, amelynek a feltétele, hogy ne hagyd el tanítási időben az intézmény területét. Ha igényed van a szolgáltatásra, be kell ezt tartanod, ha megszeged, akkor nekik sem kötelességük onnantól oktatást nyújtaniuk.

2015. márc. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A beiratkozáskor aláírtad a házirendet. Ha úgy tetszik amíg iskolába jársz, néhány alkotmányos jogod korlátozva van.
2015. márc. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A házirend elemei jellemzően kortól-nemtől függetlenül mindenkire egyformán vonatkoznak, mivel nem célszerű feszültséget szítani egyes csoportok privilegizálásával.


Azonban a kijáratokat tűzrendészeti szempontok miatt kétlem, hogy zárhatnák.

2015. márc. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt a diákok kezdték, és ez egy reakció. Amúgy meg egyszer biztos hogy kisétálhatsz,mert nem egy börtön. Aztán már újra be nem fog menni.
2015. márc. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sok munkahelyen sincs kirohangálás még a vécére sem, csak ha a főnök engedélyezi.

Welcome to the real world.

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__51675..

2015. márc. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!