Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezhet olyan, hogy valakit...

Létezhet olyan, hogy valakit EGYÁLTALÁN nem hívnak be közmunkára soha?

Figyelt kérdés

Október óta kapom az FHT-t regisztrált munkanélküliként, 22800 Ft. Cserébe közérdekű ÖNKÉNTES munkán vagyok (ami majd a felülvizsgálathoz kellhet, ha sor kerülne rá). De jó lenne, ha behívnának közmunkára, mert azért nem mindegy a pénz...de miért nem hívnak vajon? Mert nő vagyok? Vagy fiatal? Vagy diplomás?

(Egyébként folyamatosan pályázom meg állásokat, pénteken is voltam interjún, emellett önkénteskedem az FHT-ért).

28n



2015. márc. 7. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
1 hónapra kötelesek behívni, mert ha nem dolgozol 1 hónapot nem kapsz segélyt sem.
2015. márc. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez a baj a Fidesszel és a közmunka-programjukkal, hogy így a legszegényebbeket a saját rabszolgájukká tehetik.
2015. márc. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elvileg 1 évben 1 hónapot kellene dolgoznod, hogy kapjad tovább is a segélyt és ha nem tudnak adni közmunkát, akkor elfogadják az önkéntes munkát is, elkésve nem vagy, mert októberig kell teljesíteni a 30 napot. Lehet be kellene menned a munkaügyi központba és megérdeklődni a lehetőségeket közmunka terén, ha érdekel a dolog, maguktól nem fogják felajánlani, menni kell utána, tapasztalat.
2015. márc. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

"Mert nő vagyok."

Ez jó.

2015. márc. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A közérdekű önkéntes tevékenység is, ha évente legalább 30 napuig csinálod éppúgy mint a bejelentett házimunka, jogalapot képez arra, hogy az Önkormányzat folyósítsa neked az FHT-t, éppúgy mint az alkalmi munka vagy a bejelentett házimunka. Vagyis éppen emiatt a tevékenységed miatt lehet, hogy a munkaügyi központ rendszere úgy veszi, hogy ledolgoztad, ezért nem hívnak be köfogira.


Hátrány lehet a diploma is, mert vezető csak diplomás lehet, és nem biztos, hogy rád mint nőre a sok okoskodó, iszákos, koszos fickó hallgatni fog. Mert közmunka keretében többnyire csak utcaseprés meg kertépítés van. Nagyon ritka, hogy valaki szerencsésebb közfogi jeretében irodai munkát kapjon.

2015. márc. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Igen, amiatt is csinálom a közérdekű önkéntes munkát, hogy jogosult maradjak az FHT-ra. De csak a szervezettel kötöttünk szerződést, erről a Munkaügyiben és az Önkormányzatnál nem tudnak (azt hittem, hogy majd csak az éves felülvizsgálatnál kell benyújtani az igazolást - egyébként bőven meglesz a 30 nap, heti 3-szor járok.) Így ez nem lehet akadálya, mivel még nem tudnak róla.

Szeretem, amit csinálok önkéntesként, de jó lenne pénzt is keresni...:/

Azért köszönöm a válaszokat. Várok...Ahol pénteken voltam állásinterjún, mára ígértek visszajelzést...hát, még van másfél óra a munkaidejük végéig.:/

2015. márc. 11. 14:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok szerencsét!
2015. márc. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!