Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Skype beszelgetes alatt...

Skype beszelgetes alatt fenykepezgetni - beleegyezes nelkul?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egyik ismerosommel szoktam skype-n beszelgetni webkameraval es fejhallgatoval es nemreg arulta el, hogy folyton fenykepezget, es kb zsaz kepe van rolam. Montam neki, hogy en NEM egyeztem es egyezem bele, ez elkezdi hogy olyan 'aranyos' vagyok, es neki kellettek a kepeim.

Most megprobalom ugy leirni, hogy mindenki megertse. NEM akarom, hogy valaki is az engedelyem nelkul fenykepezgessen, es kepeket orizgessen rolam. Van errea BTK/ban valamifele kitetel, vagy az keszitget rolam meg orizget rolam kepeket, aki eppen ugy gondolja?! Lehet, h valakinek ez piti dolog, de nekem serti a szemelyisegi jogaimat, es biztos vagyok benne, hogy ez jogilag NEM megengedett, hogy akarki fotozgathasson valakit aztan azokat orizgethesse. Van itt valaki, aki ert ehhez? Mindenkeppen fel fogok keresni egy jogaszt. Nem pucer v. hianyzo oltozekes kepekrol van szo, de ha en nem egyezem bele... akkor NE fenykepezzenek, es ha nem torli le, ugy fogom feljelenteni, hogy a laba nem eri a foldet. Kosz a valaszokat. Ja, eleg vastag a bor a kepemen, ugyhogy ha valaki be szeretne szolni, nyugodtan, legyen egy jo esteje :o))))


2010. febr. 14. 18:26
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a Skype-nál mi a helyzet, de több neten futó program ad egy figyelmeztetést, hogy a hálózat más pontján élők láthatnak téged, ha be van kapcsolva a kamerád. Ha ott okét nyomsz, azzal beleegyezel.


Amúgy ha nem akarod, hogy lássák a fizimiskádat, akkor mi a fenéért kapcsolod be a kamerát?

2010. febr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!