Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Skype beszelgetes alatt...

Skype beszelgetes alatt fenykepezgetni - beleegyezes nelkul?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egyik ismerosommel szoktam skype-n beszelgetni webkameraval es fejhallgatoval es nemreg arulta el, hogy folyton fenykepezget, es kb zsaz kepe van rolam. Montam neki, hogy en NEM egyeztem es egyezem bele, ez elkezdi hogy olyan 'aranyos' vagyok, es neki kellettek a kepeim.

Most megprobalom ugy leirni, hogy mindenki megertse. NEM akarom, hogy valaki is az engedelyem nelkul fenykepezgessen, es kepeket orizgessen rolam. Van errea BTK/ban valamifele kitetel, vagy az keszitget rolam meg orizget rolam kepeket, aki eppen ugy gondolja?! Lehet, h valakinek ez piti dolog, de nekem serti a szemelyisegi jogaimat, es biztos vagyok benne, hogy ez jogilag NEM megengedett, hogy akarki fotozgathasson valakit aztan azokat orizgethesse. Van itt valaki, aki ert ehhez? Mindenkeppen fel fogok keresni egy jogaszt. Nem pucer v. hianyzo oltozekes kepekrol van szo, de ha en nem egyezem bele... akkor NE fenykepezzenek, es ha nem torli le, ugy fogom feljelenteni, hogy a laba nem eri a foldet. Kosz a valaszokat. Ja, eleg vastag a bor a kepemen, ugyhogy ha valaki be szeretne szolni, nyugodtan, legyen egy jo esteje :o))))


2010. febr. 14. 18:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%

te adtad neki a képet kamerán. benne volt a pakliban.

amúgy amíg nem plakátolja ki vele az utcátokat, addig nem hiszem, hogy bármit is tehetnél.


nem gondolod komolyan, hogy majd betör hozzá a rendőrség, hogy "Kérem törölje le a kicsi 'Zsófi' képeit a gépéről" ugye?:)

2010. febr. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Attol fugg, hogy kinek szolsz, szerintem :))))))))) Akkor SE fenykepezgessen. Hat, nem voltal valami nagy segitseg, de orulok, ha kigepelted magad.
2010. febr. 14. 18:32
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

De igenis nagy segítség volt, ugyanis az igazat írta le. Azt, hogy ő fényképezgessen téged, csak úgy tudod megakadályozni, ha nem webkamerázol. Esetleg, ha le akar járatni téged, és be tudod bizonyítani, hogy nem te küldted át neki (márpedig ez gyakorlatilag lehetetlen), akkor lehet szó arról, hogy a rendőrség intézkedjen. Egyéb esetben legfeljebb kiröhögnek.

És mindennek tetejébe: szerinted manapság mindenképpen meg lehet semmisíteni egy elektronikus adatot? Annyi adathordozóra másolhatta át, sőt, akár az Internetre is feltehette, onnan bárki letölthette...

Gondolkozz egy kicsit.

2010. febr. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hat lehet, hogy ti ebben a posztbolsevista, emberi jogok nelkuli balkani vilagotokban ahhoz vagytok hozzaszokva, hogy mindenkivel meg lehet mindent tenni, de en nem. en vagyok a hulye egyebkent, hogy megkerdeztem, mert ebben az orszagban mindenkinek kuss a neve, viszont ha valaki ott all egy ugyveddel, majd akkor raebrednek a valosagra. Ezt hiaba is fogom magyarazni a napiszar.com-on edzodott, minimalberbol es minimalis emberi meltosaggal elo eletformaknak. Vannak mas torvenyek is a vilagon, mint a jogok nelkul tengodok 'jogod van kussolni' c. egyetlen paragrafusa. Nem art tudni, ki mire kepes, mielott szorakozni kezdetek vele. Nem lettem okosabb, viszont megallapitottam, hogy a magyar az magyar marad.
2010. febr. 14. 18:51
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

hiába hisztizel, ettől még nem lesz igazad.


sok igazságtalanság van az országban, de ez amit te itt írsz ez baromság:)


és mellesleg az lenne az igazi elnyomás ha már azt is megszabnák, hogy az ember személyes célra mit tárol el a gépén.


de ha már ennyire belemerültünk a dolgokba.

áruld el kérlek, eredeti windows-os van a gépeden? minden szoftver eredeti? Mert a gyártók megmondják, hogy ők NEM járultak hozzá, hogy fizetés nélkül tároljad és használd. Sőt ha töltöttél már le képeket a gépedre, amiben biztos vagyok, akkor engedélyt kértél az oldal tulajdonosaitól? Biztos vagyok benne, hogy nem.

2010. febr. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Nevetséges vagy...


Pereld be! Mindenképpen!


Te meg nagyon amerikai vagy....

2010. febr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
57%
Semmiféle törvény nincs arra vonatkozóan, hogy kit fényképezhetsz le magáncélra. Ha az utcán lekattintod a szembejövőt a megkérdezése nélkül (ami egy városnézős fotózásnál mindennapos), annak sincs semmiféle jogi akadálya, legfeljebb ő fog visítozni, ha olyan hisztis fajta, mint például te. A jog csak a publikálással foglalkozik. Amíg az ismerősöd csak a saját gépén nézeget téged, és nem egy újságban, vagy legalább nyilvános weboldalon találkozol a képeddel, addig semmit nem tehetsz.
2010. febr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nyugi! Vadas volt vacsira?
2010. febr. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nem csak nálunk nem szólnak bele a magáncélú fényképezésbe, máshol sem.
2010. febr. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Az internet világa teljesen más, mint a valóság.


A valóság

A boltos kirakta a polcokra a csokikat. Te bemész, és ellopsz egyet.

Bűncselekményt követtél el, a boltos ártatlan.


Az Internet

Valaki felpakolt egy filmet valamelyik torrentoldalra. Te letöltöd, megnézed, és letörlöd a gépedről.

Aki felrakta, bűncselekményt követett el (mert mondjuk szerzői joggal él vissza), te viszont ártatlan vagy, mert csak saját célra töltötted le.


A két példa egymásnak szöges ellentéte - a neten a tolvaj ártatlan; az a bűnös, aki lehetővé tette a tolvajnak, hogy lopjon. A valóságban viszont mégiscsak a tolvaj a bűnös.


Gondolom csináltál már olyat, hogy egy program 60 napos trial verziója lejárt, te letörölted és újratelepítetted, hogy újabb 60 napig használhasd. Ez szoftverbűncselekmény, mégsem kaptál érte semmit. És nem egy képről van szó, hanem egy programról.

2010. febr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!