Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Belóghat az elmű villanyvezeté...

Belóghat az elmű villanyvezetéke a telkemre? Nem csak a telekhatár fölött húzódhat a vezeték?

Figyelt kérdés
Eddig egy öreg diófa tartotta a vezetéket a telekhatár fölött, de elkorhadt és ki kellett vágni. Most szélességében és mélységében is belóg, akadályozva evvel az építkezést. Az elműnél azt mondták, szereltessek egy tetőtartót az épülő házra ami eltartja a vezetéket!!, + az én költségemen!! Ez nem birtokháborítás, vagy ilyesmi?
2010. febr. 14. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Annyira bírom, amikor valaki a gyik.hu-n kér jogi segítséget :)
2010. febr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen vezetékről van szó (hány kV-os), de ha oda van tervezve a vezeték, akkor elvileg úgysem kapsz építési engedélyt, ha a védőtávolság nincs meg. Ha meg nem terv szerint lóg le a vezeték, akkor a vezeték tulajdonosának (pl ELMŰ) kell intézkednie a rendellenesség elhárításáról. Eleve nem értem, mi az, hogy egy "diófa" tartja el a vezetéket :)
2010. febr. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy diófa nem tarthat elektromos vezetéket még szigeteltet se. Az áramszolgáltatóknak le kell vágni az ágakat még a magánterületen levő fán is.Az önkormányzat műszaki osztályán kell jelezni ha akadályozza a vezeték a telekhasználatot.
2010. febr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
15:25-nek, én meg azon röhögök, hogy ha nem tudsz a kérdésre vélaszolni, akkor minek írsz hülyeségeket!? Másrészt meg hagy írkáljak amit akarok és ahová akarok! Ez nem a Te kompetenciád, szerencsére!
2010. febr. 14. 15:41
 5/7 A kérdező kommentje:

15:39-nek, sajnos nálunk (Csobánka) egy utcaközösség többszöri levelére sem válaszol a pmester!, nem hogy a vezetékkel foglalkoznának a mű.o-n! Ezért szeretném tudni, hogy merre tovább?

A telkem 2 utcával határos és a telekhatár fölött kellene menni a vezetéknek, de az oszlopok nem ott vannak. Eddíg ez nem tünt fel, mivel a diófa a telekhatáron tartotta a vezetéket. Egy bográcsozós szaletlit szeretnék a telek sarkába (erre nem kell engedély) és ezt akadályozza a mélységében és szélességében is a telekre belógó kábel.

2010. febr. 14. 15:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ez jó! Se az önkormányzat nem végzi el a munkáját ami rá tartozik se a szolgáltató aki ráadásul veszélyeztet is. Miért kapják ezek a fizetésüket? Az ombudsmanhoz kell fordulni.
2010. febr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Támaszd ki babkaróval és nem lóg be.
2010. febr. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!