Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hány gyilkosság után jutunk...

Hány gyilkosság után jutunk majd el odáig, hogy ne adjanak fegyvert egy olyan embernek, aki pszichiátriai kezelés alatt áll vagy állt?

Figyelt kérdés
2010. febr. 13. 10:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Akkor te felülbírálhatod a BTK-t....
2010. febr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

és ha valaki olyan okból áll pszichiátriai kezelés alatt hogy az idegbeteg férje verte, és halálosan megfenyegette...de nem kap védelmet a rendőrségtől...mert azt csak olyan kap akinél már megtörtént a baj...

szóval nekik nincs joguk az önvédelemre?...lehet hogyha egy ilyen embernek nincs fegyvere az az életébe kerül...gondolkodj kicsit mielőtt kérdezel.

2010. márc. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
az önvédelemre mindenkinek joga van, és erre vannak is olyan önvédelmi tárgyak, amikkel nem lehet gyilkolni! gyilkos fegyvert ne adjanak senki kezébe, önvédelemből se!
2010. márc. 9. 13:39
 14/19 anonim ***** válasza:
mert szerinted egy pszichopata, baltásgyilkos ellen elég egy paprikaspray?..hát tévedsz
2010. márc. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
hát ha a pszichopaták kezébe fegyvert adsz, akkor tényleg nem
2010. márc. 9. 21:28
 16/19 anonim ***** válasza:

igen, de én nem a pszichopatákról beszélek..hanem azokról akiknek másképp esélyük sincs megvédeni magukat...gondold végig..ha pl betörnek hozzád, vagy saját házad előtt rádtámad egy 5-6 tagú banda és meg akarnak erőszakolni...lehet hogy csak úgy kerülheted el ha az egyiket meglövöd..és igen ha valaki megtámad megérdemli..inkább ölj meg egy embert minthogy életed végéig pszichológushoz járj, hogy megvédhetted volna magad, ha lett volna fegyvered...


úgy gondolom hogy aki rádtámad, betör hozzád, ellopná azokat a dolgaidat amikért kemény évek munkájával fizettél...elrabolná a gyermeked..stb..az megérdemli hogy agyonlőjék..én gondolkodás nélkül megtenném..mert inkább ő aki rámtámadt mint én vagy egy szerettem...

még az esélyt sem adnám meg neki hogy újra megpróbálhasson ilyesmivel..és úgy gondolom az önvédelem még ilyen szinten is jogos..


és addig ne is mond hogy nem még nem szembesültél azzal hogy esetleg választanod kell: fegyvert rántasz és lelövöd, vagy hagyod hogy megverjen/megerőszakoljon/esetleg ő öljön meg téged..mert hidd el ha többen vannak nem lesz elég a paprikaspray meg a karatetanfolyam...

2010. márc. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
de gondold bele magad annak az embernek a helyzetébe is, akinek egy ártatlan hozzátartozóját megöli valaki olyan, aki fegyvertartásit kapott, pedig tudták előre, hogy nem beszámítható...én megértem a te véleményed is, de az ilyesmit nagyon szigorú pszichológiai vizsgálatokhoz kellene kötni, és csak olyannak odaadni, aki tudja, hogy mikor kell használni... mellesleg a gázriasztópisztoly is épp olyan hatásos az általad említett helyzetben, főleg, ha paprikás patront teszel bele...iszonyú fájdalmat okoz, ami biztos, hogy visszatartja a támadód, de leglaább ártatlan embert nem tud vele megölni senki...
2010. márc. 10. 22:56
 18/19 anonim ***** válasza:

igen én is értem a helyzeted..de én pl eléggé zokon venném ha veszélyben érezném magam, a rendőrség megtagadná a segítséget "nemkomoly" címszóval, és még fegyvert se kapnék..mert labilis vagyok a sok aggodás miatt.

a paprikás patron jó..de egy bandát nem ilyeszt el szerintem..és ott van pl amerika ahol alanyi jog a fegyvertartás..igaz vannak csúnya esetek..de még mindig kevesebb erre az esély mint arra h pl egy egyedül álló anya egy bazi nagy házban csak ezzel érzi magát biztonságban.

de vitatkozni meg nem akarok..a te álláspontodnak is van értelme, nem is kicsi..csak az a baj hogy az ilyesmivel azok szívnak (már bocsánat) akik nem elmebetegek, csak pl: félnek.

2010. márc. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Sajna, de _bármely_ hangyászati kezeltnek is lehet fegyvere. ugyanakkor a kigyógyult nem hiszem, hogy megfelelő megfogalmazás. Nevezzük inkább tünetmentesnek. Engem is kezeltek kevert szorongásos-mániás depreszióval, és bár régen jártam lövészete, stb, nem mernék fegyvert hoza hozni. Sosem tudom megjósolni, mikor borul el annyira z agyam, hogy mikor támad vele valami "remek" ötletem. Sajna, de ezt nem gondoljál át az engedélyeztetésnél. Valamint ma tudtommal nincs országos netes egységesített rendszer, ahol pl a fegyvertartási orvosi vizsgálatnál rálát a doki, hogy: hoppá, ezt meg kezelték másik intézetben.
2010. ápr. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!