Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hány gyilkosság után jutunk...

Hány gyilkosság után jutunk majd el odáig, hogy ne adjanak fegyvert egy olyan embernek, aki pszichiátriai kezelés alatt áll vagy állt?

Figyelt kérdés
2010. febr. 13. 10:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
3
2010. febr. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
25%

A pszichiátriai kezelés magánügy. Plusz nem mindegy, hogy a sok lehetséges ok közül, miért is kezelték? Nem minden pszichiátriai kezelt ember potenciális gyilkos!!!

Plusz a múlt idő... Ha állt kezelés alatt és meggyógyult, akkor is korlátozzuk a jogait? Ha esetleg egy családi tragédia miatt állt pszichiátriai kezelés alatt? Akkor is potenciális gyilkos? Ha ilyen céllal adjuk ki az adatait, akkor annak is fogják szerencsétlent tekinteni és egy életre megbélyegzik...

Hatósági és adatkezelési joggal nem rendelkező hobbi lövészkluboknak adjuk ki az összes tag adatait? Mert mindenkiét ki kéne adni, hogy tudják, hogy kit ne engedjenek a soraik közé...

Ha magánrendelésre jár akkor figyeltessük meg, hallgassuk le?

Orvosi titoktartás? Felejtsük el?

Ja, és akkor mi van a depressziós rákbetegekkel? Vegyük el pl. a jogsijukat, nehogy autóval akarjanak öngyilkosok lenni, veszélyeztetve másokat?

2010. febr. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%
Én fegyverpárti vagyok, ugyanakkor a halálbüntetést ellenzem, és így, felháborítónak tartom, ami a sportlövészeknél megy. Ha önvédelmi fegyvert akarok tartani, jóformán gondolatszondáztatnak, a sportfegyvernél meg kb az a teszt, hogy " akar e ön mostanában embert ölni, hidegvérrel" és ha nem vágod rá egyből, hogy IGEEENÉLJENASÁÁÁTÁÁÁN hanem vársz vele 2 másodpercet, akkor megadják a papírt, hogy tarthatsz. Egyátalán, hogy lehetett nála a fegyvere, amikor azt elzárva kell tartani a sportpályán?!
2010. febr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
szerintem egy gyilkosság súlyosabb annál, minthogy valaki (jaja szegény) ne tarthasson saját fegyvert elővigyázatosságból... ezt a 22 éves srácot is azért küldték el mert megverte családtagjait, szerintem ez elég okot ad az elővigyázatosságra, úgy meg pláne, hogy el sem ment kezelésekre... ha valakiről megállapítják, hogy olyan betegsége van, aminek következménye lehet egy gyilkosság, igenis köteles legyen elmondani azt az orvos, mielőtt engedélyt kapna a fegyverre...tudom, hogy különböző szintjei,fajtái vannak egy ilyen betegségnek, de észre lehet venni, hogy melyik ártalmatlan és melyik erőszakos... az pedig, hogy valaki x éve nem csinált semmi hülyeséget, nem jelenti azt, hogy 100%-ig meggyógyult, és később nem kattanhat be valaminek a hatására... ha sportlövő, akkor lőjön a klubban, de ne kapjon saját fegyvert és ne vihesse haza...az emberi élet minden jognál előrébb való, én úgy gondolom...és szerintem te is így gondolnád, hogyha egy ilyen ember lelőné valamelyik szerettedet
2010. febr. 13. 11:43
 5/19 A kérdező kommentje:
mellesleg a fegyvertartás nem egy olyan dolog, amit ne lehetne nélkülözni, én is nagyon jól megvagyok nélküle és úgy a társadalom nagyobbik része is...nem azt mondtam,hogy enni ne kapjon többet vagy ne szolgálják ki a boltban
2010. febr. 13. 11:45
 6/19 anonim válasza:

Soha:(

A pszichiátriai betegek védettek, mert jogaik vannak.

Látod, a törvények szerint enyhítő körülmény a beszámíthatatlanság - lásd: drog, alkohol, pszichés zavarok. Elég paradox dolog, hogy az kevésbé büntetendő, aki be (ill.ki-)számíthatatlan...

Akkor hogy is akadályoznák meg előre az esetleges bűncselekményt?...

2010. febr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
52%

"Látod, a törvények szerint enyhítő körülmény a beszámíthatatlanság - lásd: drog, alkohol, pszichés zavarok. "


Ha valamihez nem értesz, ne beszélj úgy róla, mint ha úgy lenne. Az alkoholos és KÁBÍTÓSZERES (nem drogos) befolyásoltság NEM mentesít a büntetés alól és nem is enyhítő körülmény. De ez a pszichiátriai betegekkel szembeni diszkriminációs is egy vicc. Ennyi erővel ne adjunk SPORTFEGYVERT más betegségel rendelkező embereknek sem, sőt egy kést sem a kezükbe.

2010. febr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ez egy csekély áldozat azért, hogy fegyverrel élhessen, aki szeretne. Körülbelül ötezerszer több ember hal meg az utakon évente, mint akit egy pszichopata sportlövész megöl. Olyan kérdést viszont nem látok, hogy mikor szigorítják a jogosítványhoz jutást.
2010. febr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
egy sportfegyverrel ne lehessen embert ölni és ne lehessen hazavinni... én lovagolok, de mégsem vágtatok össze vissza vele az emberek között, mert nekem van egy sportlovam, a lovardában tartom, és csak ott gyakorlok...
2010. febr. 13. 15:59
 10/19 anonim válasza:

14.56-os! Ha valamiről nem tudsz semmit, ne kritizálj!! Képzeld, 6 évet dolgoztam az Igazságügyi Megfigyelőben ( gyk.: ahova a bűnt elkövető pszichés zavarú embereket - drog, alkohol is! - zárják ideig-óráig) , és bizony - mily meglepő - igencsak enyhítő körülmény volt mindnél!

Egy eset van, amikor ez súlyosbító, az a gépjárművezetéskor okozott baleset.

De te biztos okosabb vagy mindenkinél...

Kérdező: bocs az OFF-ért!

2010. febr. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!