Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez most jogos telefonelvétel...

Ez most jogos telefonelvétel iskolában? (lent)

Figyelt kérdés
Ma utolsó órán, helyetesítés volt, és az utolsó 15 percre a tanár megengedte hogy elfoglaljuk magunkat akármivel, és akármit csinálhatunk.Én természetesen elkezdtem játszani a telefonommal majd később, hogy kicsit röhögjünk bekapcsoltam Bódi Csabit a leghalkabb hangon.Erre a tanár elvette a telefonom, és vissza se adta, csak ha a szülő feljön.Ez jogos?Szerintem nem.Megmondta hogy akármit csinálhatunk. 14/F
2015. febr. 11. 18:11
 1/8 anonim válasza:
0%
Nem az! Ha megmondta, hogy azt csinálhattok, amit akartok, egyátalán nincs joga elvenni! Én a helyedben nem adtam volna oda a telefonom, ha meg fenyegetőzik, megyek az igazgatóhoz. Én a helyedben mentem volna az igazgatóhoz, mit képzel, hogy elveszi más tulajdonát, mikor azt nem mondta, hogy nem lehet mobilozni
2015. febr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi lennék az ő verziójára is. Valahogy olyan fura, hogy mindig a szegény, ártatlan gyerekek telefonját veszik el... (Amúgy jogos, olvasd el a házirendet.)
2015. febr. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"azt nem mondta, hogy nem lehet mobilozni"


Meg valószínűleg azt sem mondta, hogy nem lehet

- zenét hallgatni

- üvöltözni

- táncolni

- verekedni

- cigizni, drogozni, piálni

- boxolni, karatézni, birkózni stb.

- padokat és székeket az ablakon kihajigálni

- könyveket és füzeteket felgyújtani

... És még sorolhatnám napestig. Egyszerűen képtelenség felsorolni mindent, amit nem szabad, bármennyire is "akármivel lehet foglalkozni".

Normális ésszel lehet tudni, hogy a zenehallgatás és a röhögcsélés nem tartozik bele ebbe a körbe, de meg is lehetett volna kérdezni a tanárt, hogy szabad-e, és akkor nincs gond.


Így viszont, ahogy az előző válaszoló is írta: Házirend. (Benne szokott lenni, hogy órán tilos mobilozni, zenét hallgatni stb. És az is, hogy a tanárnak joga van elkobozni a telót.)

2015. febr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Két házirendből idézek amiből látod a lényeget...szóval jogosan vette el.


"Elektronikus eszköz (mobiltelefon, iPod, MP lejátszó stb.) használata tanórákon, iskolai rendezvényeken csak tanári utasítására használható"


"A tanulók mobiltelefonjukat, informatikai és audiovizuális eszközeiket a tanórákon nem

használhatják, azokat lenémítva (rezgő funkció nélkül) vagy kikapcsolva a táskájukban kell tartani."

2015. febr. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
had ne felejtsem el leírni, hogy a táskámba eltettem és mondtam hogy nem használom akkor, de ő belenyúlt a táskámba és elvette!
2015. febr. 11. 21:20
 6/8 petizacc ***** válasza:
Jó istenem így jártál, majd visszakapod. Legközelebb nem mobilozol az orra előtt. Csak nem olyan fontos a telefon egy 14 évesnek...
2015. febr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
mert akkor mitől jobb egy 20 évesnek telefon akkor mint egy 14?Vagy 30?!Semmitől!ugyan azt csinálják vele.ugyan olyan fontos nekik!
2015. febr. 12. 20:06
 8/8 petizacc ***** válasza:
Az meg se forduljon a fejedbe, hogy netán a munkájához kell!
2015. febr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!