Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha eladod a lakásodat és az...

Ha eladod a lakásodat és az új lakó nem íratja át a nevére a közüzemi számlákat, mit tehetsz?

Figyelt kérdés
A számlák egyre csak jönnek, a mi nevünkre. Ha nem fizetjük be őket, mi lehet a következménye? Mit tehetünk, ha az új tulajdonos továbbra sem iratja át a nevére a számlákat?
2010. febr. 10. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az eladáskor kellett volna rendeznetek.

A kulcsok átadása előtt a mérőórákat közösen leolvasni,együtt elmenni a szolgáltatóhoz.Az eladó az óraállás után kiegyenlíti a számlát.Ezután átírják az új névre az adatokat,és ettől kezdve ő fizet mindent.

Ha nem így csináltátok,akkor valahogy rendeznetek kell a vevővel.

2010. febr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nme olvastam el figyelmesen a kérdésedet.Ha nem fizetitek,akkor kikapcsolják a szolgáltatást,ezért külön költséget számláznak fel,de rajtad fogják behajtani az összeget.
2010. febr. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Terajtad hajtják be.Ügyvédtől kell megkérdezni mit lehet tenni a trógerral.
2010. febr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sajnos így van.A tulajdonos tökmindegy ki,de a számlafizető Te vagy,ha nem írattátok át az Elmű-nél.
2010. febr. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
73%

EGYEDÜL IS ÁT LEHET IRATNI!! Bemész az ügyfélszolgálatra az adásvételiddel, és átírják simán. Én is így intéztem a miénket anno, az eldó nem jött velünk, és a vevő sem (én adtam is el, és vettem is egy éven belül).


Visszamenőleg nem tudom, mit tud tenni, de ne késlekedj, menj be mielőbb, nem kell hozzá az új lakó. Illetve kell, de azt az elmű és a gázművek postán kiküldi neki!!!

2010. febr. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 duhaj ervin ***** válasza:
Együtt kell átíratni,az adásvételi szerződés ,ill a költözés napján.
2010. febr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Még egyszer mondom, nem kell EGYÜTT átíratni! Én 2009-ben kétszer is egyedül voltam bent, (egyszer mint eladó, egyszer mint vevő). A szolgáltató az adásvételi alapján lezárja (illetve az óraállás alapján) lezárja az órákat, és küldi postán a szerződést az új tulajoknak, és onnantól kezdve az ő nevükre érkezik a számla is!
2010. febr. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom merre lakhatsz,nekünk is együtt kellett átíratni.Az új tulajdonos aláírása kellett.Kár a vitáért..
2010. febr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Budapesti vagyok. De ezt mondjuk simán meg is kérdezheted telefonon az ügyfélszolgálaton.
2010. febr. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!