Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Erről a törvényről hallottatok...

Erről a törvényről hallottatok valamit? Van ilyen?

Figyelt kérdés
Még tavaly nyáron mondta nekem egy ismerősöm hogy bevezetnek egy olyan törvényt hogy ha bemegy valaki a birtokodba akkor akár le is lőheted...nos én nem tartom valószínűnek hogy ilyet Magyarországon elfogadnak de azért kíváncsi vagyok tudtok-e valamit róla?:D
2010. febr. 9. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Amíg a cigány védett fajnak számít Magyarországon, addig biztos nem. A közeljövőben viszont elképzelhetőnek tartom, sok nyugati országban is él a törvény.
2010. febr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen törvény egyetlen demokratikus államban nincs,és nem is lehet!
2010. febr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy pl. Szlovákiában is él ilyen vagy ehhez hasonló törvény...és mondjuk hogy a telkünket ne szedjék darabokra én is szívesen rájuk ijesztenék egyszer-kétszer!!
2010. febr. 9. 21:14
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
ma 21:04 Mielőtt hülyeségeket írsz tanulmányozd az USA törvényeit. Ott ez így van. Vagy az nem demokratikus ország?
2010. febr. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

a másik életét csak akkor veszélyeztetheted, ha tied is veszélyben van, azaz ha az életedre tör. Ha a vagyonodat akarja, akkor nem.


Itt van egy link, ahol érthetően leírja a jelenlegi jogi helyzetet:

[link]

2010. febr. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

21:04

Bizony Amerikában pontosan az a törvény, hogy talán felszólítanod kell egyszer a betolakodót, majd lőhetsz, illetve ha nála fegyver van, vagy támadólag lép fel, azonnal lőhetsz.

Igen, a szlovákoknál is, és ráadásul náluk is engedélyezett a lakáson belüli fegyvertartás

2010. febr. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha kitábláztad még kiabálnod sem kell utána, hogy húzzon el különben lősz.
2010. febr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!