Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Passzív táppénz, szünet,...

Passzív táppénz, szünet, gyed. Van ilyen?

Figyelt kérdés
Márc.ban lejár a munkaszerződésem. (ami 6 hónap volt,előtte nem volt bejelntett állásom) Nem hosszabítják meg,ez fix,a terhességem miatt. Javasolták,hogy menjek el passzív táppénzre,és meg van oldva minden. Csakhogy ,úgy tudom, hogy a p.táppénz 30 napig jár. Namost akkor nekem utána még marad kb.13-20 napom a szülésig,amire semmiféle biztosításom nem lesz. Így kaphatok TGYÁSt,ill. GYEDet? Vagy mit kell tennem ahhoz kaphassak? Van rá mód,hogy fizessem magam után amit kell? (ha igen, mit és hol) Vagy be kell ,hogy legyek jelentve? Mi a megoldás?
2010. febr. 6. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt a TB-nél kell megkérdezned, mert talán 45 nap a passzív táppénz. De nem biztos.

Május 1. előtt szülsz? Tudod, utána nem jár neked semmi! Vagyis csak gyes.

Ha passzív táppénzzel nem tudod kihúzni a május 1. előtti szülésig, akkor úgy tudom, szintén csak gyes fog járni.

2010. febr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen,május 1. előtt szülök.

A tb.. inkább hagyjuk.. nem valami segítőkész csapat.. legalábbis itt ahol én voltam,nem azok. :(

Köszi a választ! :)

2010. febr. 6. 13:22
 3/9 anonim ***** válasza:
Menj be a munkanélküli hivatalba és járj utána, hogy mennyi segélyre lennél jogosult. És feltétlenül érdeklődj (bármennyire nem tetszik) a TB-nél is, mert sok pénzt veszíthetsz. Ne hagyd magad lerázni, ha nem értesz valamit, kérdezz vissza, végső esetben van egy főnöke annak az ügyintézőnek, fordulj ahhoz.
2010. febr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: utánanéztem és ha jól értelmeztem, 36 nap munkanélkülire lennél jogosult. És ha még az új jogszabály érvenyessége előtt szülsz, akkor ha a szülés napján munkanélküliként vay nyilvántartva, jár mindenféle ellátás ( tgys, GYED )Szóval, sürgősen járj utána mindenhol!
2010. febr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Ha jól értem,akkor első körben a munkaügyikp-ba menjek? Aztán ők majd megmondják mi jár és mi nem,és azt hol intézzem.
2010. febr. 6. 15:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindkét helyen tájékozódj, mert a munkanélküli nem tudja megmondani, hogy a TB-től mi jár(na). Egyébként is a legbiztosabb mindig annál a hivatalnál érdeklődni, akire konkrétan az ügy tartozik, mert ha félretájékoztatnak, sokba kerülhet.
2010. febr. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De a tbnél csak félretájékoztatnak!Ugyanis,mikor bementem érdeklődni,hogy akkor mit hogyan csináljak,elküldtek,mondván,hogy itt nincs miről beszélni,mivel jelenleg 180 biztosítási idő kell ahhoz,hogy kapjak a gyesen kívül bármit,de az nem lesz meg,mert a táppénz csak összekötőidőszak,nem számít bele.Nos ez azért nem így van,mivel több kismama is ,és a védőnő is mondta,hogy beleszámolják.Majd május 1 után változik ez a dolog. Tehát azért is próbáltam itt (és egyéb jogi oldalakon informálódni),mert egyszerűen félretájékoztatnak,hogy nekik minél kevesebb dolguk legyen veled,vagy Isten tudja miért.... Na ez a mi tbnk! :(
2010. febr. 7. 10:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Írj levelet, kérj írásos tájékoztatást. Ajánlom még, hogy a Nők Lapja Café (nlc) fórumon vannak szakemberek, fordulj hozzájuk a kérdéseddel, mert vészesen fogy az időd és mint írtam, sok pénzt veszíthetsz.
2010. febr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm,még megpróbálom majd az anyuék tbjét is(más megyében lakunk),és ha azok is ilyen mínuszosak,akkor írok az OEPnek egy levelet.Már terveztem,csak gondoltam még itt(gyakorikérdések) is megpróbálom.

Különben már próbálkoztam tbnet,családinet,forumindex-en is.Csak annyi a gond,hogy a háromból kettő tök mást mond,a harmadik meg egyszerűen táppénzcsalónak titulált,csak mert

korábban nem volt munkahelyem.. mindegy... szóval nem valami rózsás a helyzet,de igazad van,és marad a levél,annak legalább nyoma van.És talán később hivatkozhatok is rá,ha szükséges.Mégegyszer köszi a tanácsokat!

2010. febr. 7. 11:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!