Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történhet ha pisztoly van...

Mi történhet ha pisztoly van nálam, de nincs megtöltve?

Figyelt kérdés

Szóval.Mi történhet hogyha valaki megtámad az utcán(tegyük fel hogy mondjuk valaki felszólít hogy adjam át az értékeimet de én nemet mondok,erre ő megtámad,én pisztolyt rántok, és elijesztem vele.A pisztoly nincs megtöltve,van fegyverviselési engedélyem).Számíthatok valamilyen büntetésre?

Ez csak egy elméleti kérdés.Nem rég láttam egy filmet,és felmerült bennem ez a kérdés.A válaszokat előre is köszönöm!


2010. febr. 6. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs engedélyed és úgy puffantod le a támadót, akkor megúszhatod azzal ha a vizsgálatban a rendőrség megállapítja hogy jogos volt az önvédelem, ebben az esetben nem csuknak le viszont az engedély miatt szabálysértési eljárás indulhat ellened. Amennyiben azt állapítják meg hogy nem volt jogos az önvédelem (ami manapság sajnos jellemző a hazai joggyakorlatra) akkor gyilkosságért és lőfegyverrel való visszaélésért leültetnek egy jó pár évre :) Ha van engedélyed és úgy állapítják meg hogy jogos az önvédelem úgy semmi baj nem történhet. Éles fegyver helyett ajánlhatnám esetleg a gázpisztolyt, nem kell hozzá engedély és bármikor magadnál tarthatod.
2010. febr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,de nem figyeltél.Lepuffantásról szó sincs.Az elijesztést úgy értettem,hogy előveszem az ÜRES pisztolyomat,csúnyán nézek rá,és úgy csinálok mintha meglenne töltve a pisztoly.
2010. febr. 6. 12:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül elővehetnek lőfegyverrel való visszaélésért, ezért ajánlotta a gázpisztolyt az első hozzászóló.
2010. febr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pisztoly viselésének első szabálya: Ha előveszed akkor lősz is! Ez azt jelenti, hogy mindig legyen töltve és tűzkész a fegyvered, mert ha előveszed azt csak azért teheted, mert lehet, hogy használnod kell.

Amúgy milyen fegyvered van? Tudod csőre töltve tűzkészen, biztonságosan hordani?

2010. febr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nincs fegyverem,se engedélyem.Csak feltételeztem. Ez csak egy elméleti kérdés volt,mint ahogy írtam.
2010. febr. 6. 14:24
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 6. 14:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi lesz? A támadó elővesz egy töltött pisztolyt és lelő.
2010. febr. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Te is figyeltél rendesen.A dolog jogi kimenetelére voltam kíváncsi.
2010. febr. 6. 17:18
 9/9 anonim válasza:
100%
Ha egy sikátorban történik, akkor imádkozz. Ha a nyílt utcán csinálod a showt, akkor is. Az első esetben azért, hogy a támadó ne jöjjön rá a turpisságra; a második estben azért, hogy ne ülj sokat.
2010. febr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!