Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan történhet végrehajtás...

Hogyan történhet végrehajtás egy osztatlan közös tulajdonú családi házban, ha egymillió forintról van szó?

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 07:18
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Elárverezik a házat, az árból elviszik a végrehajtandó összeget, a maradékot meg vagy megkapja a másik fél - amennyiben nem házastársról van szó, vagy közösen megkapják, és elosztják, ahogy tudják.
2011. febr. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Most akkor az egyik tulajdonos sara miatt költözhet a másik is, mégha nem is rokonok ?

Utóbbit miből fizetik ?

Árverésen a piaci ár alatt értékesülnek az ingatlanok.

2011. febr. 17. 07:49
 3/7 anonim ***** válasza:

először ingóságot próbálnak foglalni, ha abból nem jön össze a tartozás ellenértéke, akkor próbálják az ingatlant értékesíteni.


ilyen esetben amikor ennyire kevés a tartozás az ingatlan értékéhez képest, általában a tulajdonostársnak ajánlják fel megvételre az adós tulajdoni hányadát a tartozás fejében.

2011. febr. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ezt találtam:

Az ingatlan árverése:


141. § (1) Az ingatlant - ha a törvény másképpen nem rendelkezik - rendszerint árverésen kell értékesíteni. (2) Az ingatlant - a (3) bekezdésben foglalt kivétellel - beköltözhető állapotban kell árverezni. (3) Lakottan kell árverezni az ingatlant, a) ha abban a végrehajtási eljárás megindulását megelőzően kötött, érvényes bérleti szerződés alapján bérlő lakik, kivéve ha az adós és a zálogjogosult korábban az ingatlan beköltözhető állapotban történő értékesítésében állapodott meg, és a bérleti szerződés megkötésére e megállapodás ellenére került sor, b) ha abban - a 137. § (2) bekezdésben foglalt esetet kivéve - haszonélvező lakik, c) ha az osztatlan közös tulajdonban levő ingatlanban a nem adós tulajdonostárs lakik, d) ha az adós és a végrehajtást kérő (több végrehajtást kérő esetén valamennyi végrehajtást kérő) a lakottan történő értékesítésben megállapodott, vagy e) ha a lakottan történő értékesítéssel valamennyi végrehajtást kérő egyetért, f) ha abban az adós egyenesági felmenője lakik, és lakóhelye a végrehajtási eljárás megindítását megelőző 6 hónapban is ebben volt, az ingatlan tulajdonjogát az adós tőle ingyenesen szerezte, kivéve ha az adós és a zálogjogosult korábban az ingatlan beköltözhető állapotban történő értékesítésében állapodott meg. (4) Ha a (3) bekezdés e) pontjában foglalt esetben a végrehajtást kérők nem egyeztek bele a lakottan történő értékesítésbe, az adósnak a lakásban maradására vonatkozó korábbi szerződéses kikötések a hatályukat vesztik.


143. § Az árverést a végrehajtó árverési hirdetménnyel tűzi ki,


145/A. § (1) A végrehajtó az árverési hirdetményt közzéteszi az elektronikus árverési hirdetmények nyilvántartásában is; az árverés közhírré tételéhez fűződő jogkövetkezmény a licitnapló lezárásáig történő közzétételhez fűződik (3) Az árverés időpontját úgy kell meghatározni, hogy az a hirdetmény elektronikus árverési hirdetmények nyilvántartásában történő közzétételének napját követő 60. napnál későbbi időpontra essen.


154. § (1) Ha az árverési vevő a teljes vételárat kifizette, és az árveréstől számított 30 nap eltelt, a végrehajtó az árverésen megvett ingatlant átadja az árverési vevőnek. (2) Az ingatlan után az adó és más köztartozás az árverési vevőt az árverés napjától terheli.


154/A. § (1) Az adós és az adós jogán az ingatlanban lakó személyek - a (3) és (4) bekezdésben foglalt kivétellel - az árveréstől számított 30. napig, ha a végrehajtó ennél hosszabb határidőt adott a vételár megfizetésére, eddig az időpontig, jogorvoslat előterjesztése esetén pedig az erről szóló határozat rendelkezése szerint a határozat jogerőre emelkedésétől számított 15. napig kötelesek az ingatlant ingóságaiktól kiürítve elhagyni, és biztosítani, hogy a végrehajtó átadja azt az árverési vevőnek. (3) Az adós és a vele lakó személyek ideiglenesen mentesülnek a kiköltözési kötelezettség alól, ha a vételár kifizetése határidőben nem történt meg; ebben az esetben a teljes vételár kifizetésétől számított 30 napon belül kell kiköltözni az ingatlanból.

2011. febr. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem egészen értem: " egyik tulajdonos ... miatt költözhet a másik is, mégha nem is rokonok"


Hogy lehet egy idegennel (aki mégcsak nem is rokon) KÖZÖS tulajdonú ègy ház? Épeszü ember legfeljebb házastásrssal, testvérrel, vagy hasonlóan közeli rokonnak vezs közösen házat, nem idegennel.

2011. febr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Úgy lehethogy ház 1936-ban épült ésazóta kicsit átlakultaka tulajonviszonyai.
2011. febr. 18. 07:29
 7/7 anonim válasza:
Én is vettem oszthatatlan közös tulajdonú lakás felét és a haszonálat volt megosztva egy külön szerződésben. Ólcsó volt és ólcsón adtam el és laktam benne 8 évet. A vevő megörökölte az én használati jogomat az eladással.
2011. nov. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!