Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaptam egy levelet a bíróságtó...

Kaptam egy levelet a bíróságtól miszerint vádlottként jelenjek meg egy hónap mulva. A volt ügyemhez lehet köze?

Figyelt kérdés
Csalás miatt 4 hónapot kaptam amit két évre felfügesztettek.Valamint a károsultaknak visszakell fizetnem a pénzüket.Ez egy éve történt azóta semmit nem követtem el.Sajnos munkahelyem nincsen és így nem tudták még eddig vonni tőlem a pénzt ,nem azért nincsen munkahelyem mert nem akarom,h legyen.Segélyt kapok albérletben vagyok.Tegnap kaptam ugyanattól a bíróságtól egy idézést,aki egy éve itélkezett . egy hónap mulva jelenjek meg csalás miatt vádlottként .Nem értem nincs a levélben ,h konkrétan ki és mivel vádol most mi ez az egész .Lekell ülnöm amit egy éve felfügesztettként kaptam vagy mi ez azóta semmit nem tettem és nem is akarok.
2015. jan. 9. 05:36
 1/5 anonim ***** válasza:
14%

Guggolni fogsz, amíg a műanyag lakat rád nem rohad.

Bár minden csaló így járna.

2015. jan. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Az idézésen van egy előadó (asszem így hívják)neve aki ezzel az üggyel foglalkozik meg egy telefonszám.Azt hívd fel és az ügyiratszámot megadod és ő elmondja hogy miről van szó.Lehet hogy a tartozás miatt van mert úgytudom hogy amit a károsultaknak kell fizetned azt szigorúan veszik.De ami más költség volt Pl perköltség ügyvédi díjak amit neked kell állnod amiatt nem ültetnek le csak néha megkeres a behajtó hogy mit tud elvinni.Amíg nincs a neveden semmi addig semmit.
2015. jan. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elsőnek meg annyit hogy akkor nagyon üres lenne a parlament is...
2015. jan. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
harmadiknak annyit, nem volna az akkora baj...
2015. jan. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nincs köze az előző ügyedhez. A kártérítést és a költséget nem lehet leülni, a pénzbüntetést és a pénzmellékbüntetést igen, de azt tárgyalás nélkül változtatják át. Esetleg nem lehet, hogy pártfogót kaptál, akinél nem jelentél meg? Mert ez az egyetlen eset lehet, amikor újabb elítélés nélkül is le kell ülni a felfüggesztettet.


Mindenesetre az idézésnek úgy kell kezdődnie, hogy a .... miatt ..... ellen indított büntető ügyben... Az első kipontozás helyén az ügy tárgya szerepel. Ott mi van?


Én azt hiszem inkább, valami más ügy lehet. Bár a vádat akkor is meg kellett kapnod már napokkal (a gyakorlatban akár évekkel) korábban. Nem feledkeztél el valamiről?

2015. jan. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!