Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha üzembentartója vagyok egy...

Ha üzembentartója vagyok egy autónak és adótartozásom van, akkor a NAV elveheti az autót?

Figyelt kérdés

Külföldön (Franciaországban) dolgozom. Nem rég hazajöttem egy kis időre és vettem magamnak egy autót, hogy tudjak mivel járni itthon és külföldön. Viszont van egy közel egymilliós tartozásom a NAV felé amit minél hamarabb rendezni szeretnék. Az autómat 300ezer forintért vettem, de még nincs átíratva. Egy barátom azt mondta, hogy nehogy a nevemre írassam, ha tartozásom van, mert azonnal elveszik. Arra gondoltam, hogy Apám nevére íratom az autót és én leszek az üzembentartó. Viszont én szeretném ha a nevem valamilyen formában benne lenne a forgalmiban, hogy külföldön ne legyen ebből esetleg probléma.

A kérdésem annyi lenne, hogy ha (csak) üzembentartó vagyok, akkor is elveheti a NAV az autómat? Mert ugye ebben az esetben az igazi tulajdonos Apukám lesz és neki semmilyen tartozása nincs.



2014. dec. 28. 15:32
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha az autó nem a te tulajdonod, nem vehetik el.
2014. dec. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!