Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig kell hogy kiadják a...

Meddig kell hogy kiadják a paírjaimat és ha nem adják ki időben hova fordulhatok ezügyben? Illetve megtérítik-e a kárt?

Figyelt kérdés

December.31-vel megszűnik a munkaviszonyom viszont a kilépési papírjaimat a MÁK-tól kapom.A MÁK még nem tudta kiadni mert nincs rendszerük.Ugyan dolgoznak 29-31 között de mi van ha addigra sincs rendszer?Ha 31.-ig nem kapom meg a kilépési paírjaimat hová fordulhatok?Illetve megtérítik-e a káromat ha nem tudok miattuk elhelyezkedni az új munkahelyre?


Válaszokat előre is köszönöm


2014. dec. 22. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Januárban meg fogod kapni, ne aggódj. A munkaviszony megszűnése előtt ne is várd.
2014. dec. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha pedig találsz munkahelyet, mielőtt kiadják a papírjaidat, az se gáz, majd beviszed, ha megkapod. Attól még köthetsz munkaszerződést. Nekem is volt már nem egyszer, hogy később tudtam csak pótolni ilyen-olyan iratot, de ez sose volt akadálya annak, hogy felvegyenek.
2014. dec. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.De sajnos akérdésemre még mindig nem kaptam választ.Nekem december 31-ig kell.Jauárban

már az összes papíromat kell vinni az új melóhelyre addig fel sem vesznek...

2014. dec. 22. 13:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó munkában töltött napot követő 5 munkanapon belül kell kiadni.
2014. dec. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem az utolsó munkanap után 3 hétre jöttek meg a végleges papírok (az ideiglenes 10 napra) Rendszeresen molesztáltam a munkaügyest, de neki is a mák-ra kellett várni. Csesztesd a munkaügyest, hátha tud infót szerezni a méltóságos államkincstártól (vagy nem ezt jelenti a mák? :)
2014. dec. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!