Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vajdasagiaktol kerdezem elso...

Vajdasagiaktol kerdezem elso sorban. Mi a feltetelei annak, hogy szerb allampolgar legyek?

Figyelt kérdés

Nemetorszagban szulettem, ott nottem fol, olyan 17 eves korom ota elek Magyarorszagon, most magyar allampolgar vagyok.Etnikai szarmazaslag bosnyak es szerb vagyok, az egyik nagyapam volt felig magyar, kaphatok igy szerb allampolgarsagot, mit ti gondoltok?

Koszonom a valaszokert elore is!!



2014. dec. 20. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Én vajdasági vagyok,de Magyarországon élek. Én hagynám a fenébe,oda költözni úgy sem fogsz mivel aki teheti elmegy onnan.


Nekem szinte már barátom sincs ott mert vagy itt vannak Magyarországon vagy még távolabb...Egész Szerbia egy posvány.

2014. dec. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel!!!
2014. dec. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hat szerintem ez a nezopontnak a kerdese, szerintem Szerbia ok, de pont azert kerdezem, mert oda szeretnek koltozni, de lehetoleg szerb allampolgarkent. Nem szeretek kulfoldi lenni, de hiaba hogy vagyok magyar allampolgar, itt is az vagyok.
2014. dec. 24. 17:16
 4/6 anonim ***** válasza:

A szerbiaiaknak kicsit más nézőpontjuk van a világról,főleg olyan helyeken,ahol kevés a külföldi...hiába leszel szerb állampolgár,itt ugyanúgy külföldi vagy...pont,mint a vajdasági magyarokat magyaroknak nevezik,bezzeg Magyarországon már szerbeknek titulálnak.

Szerintem -hasonlóan,mint a magyar állampolgársághoz-fontos,hogy tudd a nyelvet,és legyen olyan felmenőd,aki itt született.

2014. dec. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

És mit szeretnél Szerbiában kezdeni magaddal?Magyarországon sem túl kedvező a helyzet,ezt szorozd meg jó sokszor és az a szerbiai helyzet.Én nem ajánlom,mondom ezt úgy aki onnan származik.A szerbek sem igazán találják a helyüket,hiszen minden területen nehéz...Most csökkentik a nyugdíjakat,közszolgák bérét, de adót persze emelnek az égig.


Ilyen jövőt akarsz magadnak?Ez nem lehet célod.Én nem ajánlom,de ez a te döntésed.


És pont egy olyan országból mennél(Német) ahová özönlenek Szerbiából...Óriási a két ország között a különbség.


Jól gondold meg, én így ismeretlenül is csak jót akarok. :)

2014. dec. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
17 eves koromig laktam nemetorszagban, azota magyarorszagon, most 30 eves vagyok. Amugy kulfoldon dolgozok, de kozvetitos cegen keresztul, es nem orokre szeretnem ezt csinalni, hanem csak addig amig fog lennem kielegito penzem, kulonben meg amikor hazajarok, mert ugy vagyok hogy 1 honap munka 1 honap haza, akkor inkabb Szerbiaban elnek...szerintem, bar nem laktam meg ott, mint lako, de sztem nem rossz. Mondjuk az igazsag, hogy legszivesebben BiH ben laknek, de jelenleg vannak meg dolgok amik miatt kozel kellene hogy legyek Magyarorszaghoz. Amugy konkret mi vagy mik az ami nektek nem tetszik az eletben Szerbiaban. Nem vagyok vajdasagi magyar, csak nagyapam volt felig az, szoval olyan problema nekem nincs h tudom, hogy Szerbiaban nem mindenki kedveli 100% a magyarokat...nincs se magyar nevem vagy ilyesmi. Egyebkent koszonom a valaszokat, johet meg :) udv mindenkinek
2014. dec. 26. 23:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!