Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A párom Magy-Szerb állampolgár...

Suggi kérdése:

A párom Magy-Szerb állampolgár én Magy. Szeretnénk Szerbiába költözni, gyereket vállalni. A gyermek vállalást valahogy úgy szeretnénk meg oldani, hogy itt kapjak gyest, családi pótlékot. Jogilag ehetséges e ezt meg oldani úgy, hogy jó legyen?

Figyelt kérdés
A Rendszeres szociális járadékot krónikus betegség,Crohn miatt kapok,és amíg lehet erről nem szeretnék lemondani.Ha a terhesség és az utána járó 2 év le jár akkor már nem olyan fontos.Rendszeresen járok orvoshoz,ezt meg tudom oldani Szegeden is.Még ami fontos,hogy a terhesség alatt végig táppénzen leszek.A lényeg az,létezik e olyan kis kapu ahol megoldhatom a Szegeden szülést,de Szerbiában élést,és ez által jogosultságot szerezni Gyesre,Családi pótlékra és a járadék is maradjon.
2014. ápr. 22. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Ha van igazság a földön akkor nincs. Fizessen neked Szerbia ha ott élsz.
2014. ápr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Még nem élünk ott!!Csak szeretnénk egy számunkra igen nehéz dolgot megoldani.Ítélkezni,pálcát törni a másik feje felett a legkönnyebb!Jelenleg ebben az országban a hivatalos 4 órás munka helyett(Betegségemből adódóan nem is volna szabad 4 óránál többet)12-14 et dolgozom azért,hogy albérletet fizessek és éljek.Jelenleg olyan gyógyszereket szedek ami nélkül a kórházba is beköltözhetnék,(pl:imurán)A szervezetem túlterheltsége miatt (munka-munka,stressz)3-szor vetéltem már el.Receptre kaptam,hogy ha gyermeket szeretnék,kevesebb munka,kevesebb stressz.Szerbiába ez megoldható lenne!!Ekkora baj,az hogy mertem kérdezni ilyet????!!!

Nem hiszem!!

2014. ápr. 22. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem baj, hogy megkérdezted, kérdezni szabad. Én nyugodtan válaszoltam. Te vagy idegbeteg mert nem tetszik a válasz.
2014. ápr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Vegyük sorra,a párod és majd te is Szerbiában fogtok élni, ott is adóztok majd. De az itteni szociális hálót azért igénybe vennétek!? Csak nekem nem tetszik ez?
2014. ápr. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat a reakcióm miatt,nem vagyok ideg beteg,és nem egészen van így ahogy írtad mert ez valóban durván hangzik!Mivel a betegségem állandó felügyeletre,kezelésre szorul így minden kép itt magyar országon fizetném a tb magam után.(itt az ellátás ebből a szempontból jobb).
2014. ápr. 23. 05:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!