Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha veszek valamit az OLX-en...

Ha veszek valamit az OLX-en vagy bárhol neten és ELŐRE UTALOK PÉNZT számlára és nem kapok semmit, vagyis "átvert" akkor mi a teendő? Fel lehet jelenteni? érek valamit ezzel? Ismerősömmel történt meg, hogy átverték előre utalással

Figyelt kérdés
2014. dec. 20. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Az OLX-et nem ismerem, az ebaynél lehet az ilyesmit jelenteni és visszakapod a pénzed.
2014. dec. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz belőle semmi, szal bukni fogod a pénzt.
2014. dec. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2014. dec. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül; nekem a Vaterán volt úgy, hogy előre utaltam, és az eladó hazudozott össze-vissza. Feljelentettem, megtalálták, úgy fél év múlva visszaküldte a pénzt. Ez egyébként egyszeri eset volt, előtte és utána is vásároltam előreutalással, és 99%-ban elégedett voltam mind az eladó korrektségével, mind az áru minőségével. Amivel inkább bajom volt, az a posta...


Tehát, ha esetleg így alakul, akkor MINDEN, a vásárlással kapcsolatos dokumentumot (meghirdetett áru oldala (tehát konkrétan az áru oldala, és nem csak az OLX), amin minden fontos adat rajta van, e-mail, ha leveleztetek, telefonszám, az eladó címe, meg amit még jónak látsz) összeszedsz, bebattyogsz a rendőrségre és megteszed a feljelentést. Aztán valamikor történik valami :)

2014. dec. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És ha példáúl hamis cím és emailje van, akkor a bankszámla alapján fellehet jelenteni? pl ha a bankszámláját gondlom letudják nyomozni vagy valami. Ismerősömmel gondolkodtunk ezen
2014. dec. 20. 20:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Mivel más nyomod nincs, indulj el ezzel!
2014. dec. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!