Ha valaki tolókocsisnak adja ki magát és úgy kéreget, az milyen bűncselekményt követ el?
Ugyanolyan bűncselekményt, mint tolókocsi nélkül. TILOS kéregetni. Akár rákos gyerek, mozgássérült, mozgássérült rákos, házfelújítás, kilakoltatás, beköltözés, Jézus a mi urunk, adomány az afrikai éhezőknek, alamizsna az élőszamárnak a jászolba, stb. stb.
Bármi, ami házról-házra járkálós kéregetés, az TILOS.
Akár van erről hivatalos papír, akár nincs. Mivel ezt senki nem fogja nekik engedélyezni.
Megszokott dolog...
Olyan mint a többi..
Ezeket kilakoltatni és az önkormányzati lakást valóban rászorulóknak adni!
De ez olyan amibe csak belebukni lehet, mert a mai liberális média elhíresült ferde értékítélete csak a bűzöző élősködő csaló etnikumok elleni fellépésekre vár, hogy legyen mivel lejáratni a Magyar Nemzetet!
Ez komoly, hogy tilos kéregetni?
Mióta és főleg miért?
De nem lehet halmozott, és akkor a csalás is számít?
A dolog etikai részéről meg ne is beszéljünk, undorító hogy valaki nyomorultnak tettetve magát csal ki pénzt másoktól, akik talán jobban megsajnálják, mint egy "sima" kéregetőt? ráadásul a nője tolta, ami plusz érzelmeket is kiválthat egyesekből.
Tolókocsiba bárkinek joga van beülni, azzal semmilyen csalást nem követ el. Biztosítási csalásnál sem azért ítélik el, mert beleült, hanem mert súlyos sérüléseket hazudott, vett fel érte kártérítést.
Megjegyzem, hogy rengetegen tudnak járni rövid távon, csak pl. 10méteres út felett inkább beleülnek, mert azt már nem bírnák. Van egy ilyen ismerősöm.
A kéregetés nem mindenhol tilos. Az a tilos, ha házról-házra járnak kéregetni.
Nem egyszer volt már híradóban is, és valamelyik törvényben is le van írva, hogy bűncselekménynek számít a háztól-házig járós kéregetés, és bármikor nyugodtan feljelenthetőek.
A kéregetés szabálysértés. Nem az önkormányzatok szabályozzák, hanem a szabálysértési törvény 185. §-a. Tilos a házalásos koldulás és a köztéri egyaránt.
A csalás szerintem azért nem áll meg, mert nincs közvetlen ok-okozati kapcsolat a tolókocsi és a kapott pénz között. Azt legalábbis nehéz bizonyítani, hogy azok az emberek, akik pénzt adtak neki, nem adtak volna, ha látják, hogy tud járni. Márpedig a csaláshoz kár bekövetkezése szükséges.
Illetve a tolókocsiban ülés nem feltétlenül jelenti, hogy az illető tényleg nem tud járni, ezt legfeljebb csak gondoljuk. Tehát szerintem eddig a pontig nem valósul meg a tévedésbe ejtés, a cselekmény legfeljebb manipulatív és erkölcstelen.
Ha a tábláján, vagy szóban a fogyatékosságára hivatkozva kér pénzt, akkor már más a helyzet. Meglátásom szerint úgy már megáll a csalás, méghozzá üzletszerűen (esetleg bűnszövetségben) és ez már akkor is bűncselekmény, ha a szabálysértési értékhatárt nem éri el a bevétel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!