Börtön alatt mi a helyzet az előfizetéssel?
Egy szerződés esetén először is azt kell megvizsgálni, hogy erre az esetre rendelkezést tartalmazott-e a szerződés? Ha nem (ezt valószínűsítem jelen esetben), akkor az általános jogelvek, illetve a PTK szabályai döntik el a kérdést.
A szerződő fél jelen esetben akadályoztatva van. Az akadályoztatás a szolgáltatás használatában jelentkezik, hiszen elméletben attól hogy valaki a büntetésvégrehajtás vendéglátását élvezi, attól még az ügyintézésre meghatalmazhat valakit, jóllehet ez még mindig nem egyszerűsíti meg a szolgálatást igénybevevő szemlély helyzetét.
Abban az esetben, ha az illetőnek van ideje "intézkedni", mert például szabadlábon védekezhetett, és az ítélethirdetés után nem vitték el azonnal, akkor kötelezettsége a szolgáltatót értesíteni. Ha ez megtörténik, akkor a szolgáltató a saját szabályzata alapján akár méltányosságot is gyakorolhat.
Abban az esetben, ha erre nincsen lehetőség, vagy elmulasztotta azt, akkor sajnálatos módon az elítélt a szerződésszegésért felelősségel tartozik. Ezt arra alapozva állítom, hogy a szerződés megszegése alól, csak akkor mentesül a szerződést megszegő fél, ha azt a szerződ fél ellenőrzési körén kívül eső tény okozta. Úgy vélem, hogy egy bizonyos személy magatartása miatt kiszabott letöltendő szabadságvesztés büntetés nem esik ellenőrzési körön kívülre, hiszen az elkövető a saját tetteinek ura, és felelőse.
Összegzésképpen azt tudom mondani, hogy ebben az esetben vélszerű a szolgáltatóval valamilyen módon felvenni a kapcsolatot, mert a szerződésszegés alól a szabadságvesztés nem mentesít véleményem szerint.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!