Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Előre is bocsánat h ide írom...

Előre is bocsánat h ide írom a kérdést!? Szóval évek óta a szomszédom nem foglalkozik azzal, hogy a telkéről hozzám lóg át az összes akácfa! Ami belelóg már a kéménybe is nemcsak a tetőre!

Figyelt kérdés
Mivel nem tudtuk ki a szomszéd mert mégcsak nem is láttuk a z évek alatt, azokata fákat amik nagyon veszélyesek voltak kivágtuk. Természetesen másnap megismerhettük a szomszédot! És kitalálta, hogy mivel az összes fa zavaró a mi telkünkre/kerítésünkre nézve, ezért majd kivágják mindent, az én segítségemmel! Most komolyan kötelességem segíteni a szomszédnak fát vágni mert átlóg hozzám, vagy ezt neki kell rendben tartania?
2014. okt. 30. 09:03
 1/7 anonim válasza:
100%
Ez az ő dolga! Menj át az önkormányzatra, akár meg is büntethetik
2014. okt. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 BlackSword ***** válasza:
86%
Nem kötelességed, meg fel is jelentheted... De jobb a békesség... Hogy is mondják??? Jobb egy lekötelezett szomszéd, mint egy haragos...
2014. okt. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

A jog oldaláról nézve az eljárásod jogszerűsége vitatható volt, de nem tudom neked azt mondani csak a jelen adatok ismeretében hogy az volt-e.

A tetődre, különösen a kéményedbe lógó ágak levágása természetesen a jog által számodra megengedett cselekedet volt, mert a Polgári Törvénykönyv szerint mások dolgában is tehetsz kárt, ha azzal életveszélyt, vagy nagyobb vagyoni kárt előzől meg, mint amekkora kárt okoztál. Természetesen így fűtési szezonban nem is vitatható egy a kéménybe belelógó fa veszélyessége. Azonban a felvetődik a kérdés, hogy ebben az esetben az egész fa kivágása arányos magatartás volt-e a veszéllyel szemben? Ez az, amit az leírtakból nem tudok eldönteni. Ha az egész fa veszélyeztette a házadat, akkor igen, ha pedig csak az átlógó ágak, akkor nem.

A másik kérdésedre válaszolva azt tudom neked mondani, hogy nem vagy köteles személyesen segíteni a szomszédodnak a fák kivágásában. Egy dologra vagy csak köteles, mégpedig arra, hogy neki ehhez a művelethez, ha az szükséges, a telkedre való belépést engedélyezned kell.

Ha ezzel kapcsolatban még lenne kérdésed, akkor írd meg, és én igyekszem majd rá válaszolni.

2014. okt. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Jeletsd fel. Van egy két szomszéd amelyik nem ért más szóból csak ebből.
2014. okt. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Ha el is hozhatod a fát fűteni, akkor simán megéri segíteni neki szerintem.
2014. okt. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem azzal semmi problémám h átkell jönnie az én telkemre! Csak nem értem miért legyek ott amikor azok az ő fái és az én kerítésemet tette tönkre,mert már sok átnőtt rajta vagy egy vihar miatt rádőlt!
2014. okt. 30. 10:02
 7/7 A kérdező kommentje:
Természetesen a fákat amiket kivágnak megtartják! Amivel nem is lenne baj mert az övé! De itt annyi fáról van szó ami elég egész télire! Na azért már ne én vágjak már ki nekik annyi fát!
2014. okt. 30. 10:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!